Зеленський вважає, що Путін боїться лише Трампа і, можливо, Китаю
Фото: president.gov.ua
Україні бракує обладнання для забезпечення нових українських військових бригад у разі зниження мобілізаційного віку. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 10 грудня в соцмережі X.
“У ЗМІ багато говорять про зниження призовного віку українців для відправлення на фронт. Ми повинні зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки. Ми не повинні компенсувати брак обладнання й підготовки молодістю солдатів”, – написав він.
Президент України вважає, що пріоритетом має бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні.
“Метою повинно бути збереження якомога більшої кількості життів, а не збереження зброї на складах. Найважливіше – працювати разом над тим, як завершити цю війну. Це наш головний пріоритет”, – зазначив Зеленський.
Він згадав нещодавню зустріч у Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном і новообраним президентом США Дональдом Трампом, за словами президента України, під час розмови з ними він зосередився саме на цьому пріоритеті для завершення війни.
Зеленський також подякував Трампу “за його тверду рішучість завершити цю війну справедливо”.
“Це правильний підхід, і важливо, щоб усі деталі були ретельно опрацьовані, щоб забезпечити справді міцний мир. Ми знаємо, що Америка здатна досягти надзвичайних результатів – того, чого не змогли досягти інші. Щоб досягти успіху в завершенні цієї війни, нам потрібна єдність – єдність Америки, Європи й усіх у світі, хто цінує безпеку, – а також сильні позиції та гарантії миру”, – підкреслив президент України.
За словами Зеленського, він казав Трампу, що нелегітимний президент країни-агресора Росії Володимир “Путін боїться лише його”, Трампа, і, можливо, Китаю.
“Лише рішучість може привести цю війну до справедливого завершення й забезпечити тривалий мир. Треба діяти зараз, щоб відновити належний міжнародний порядок”, – заявив Зеленський.
У ЗМІ багато говорять про зниження призовного віку українців для відправлення на фронт. Ми повинні зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки. Ми не повинні компенсувати брак обладнання й підготовки…
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) December 9, 2024 Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє їхню дію продовжили до 7 лютого 2025 року.
Відповідно до законодавства, в Україні можуть мобілізувати військовозобов’язаних віком 25–60 років, яких визнали придатними за станом здоров’я. Водночас деяких чоловіків віком до 25 років можуть мобілізувати на законних підставах (наприклад, якщо вони пройшли строкову службу в мирний час, закінчили вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру) або за власним бажанням.
27 листопада 2024 року неназваний високопосадовець адміністрації США заявив агентствам Reuters і Аssociated Рress, що у США очікують, що Україна розгляне можливість зниження нижньої межі мобілізаційного віку із 25 до 18 років. Співрозмовник видань посилається на “чисту математику” ситуації на полі бою, яка начебто свідчить про те, що Україні потрібно більше військовослужбовців для боротьби.
У відповідь на ці заклики радник Зеленського з комунікацій Дмитро Литвин того самого дня повідомив, що Україні зараз немає сенсу знижувати нижню межу мобілізаційного віку до 18 років.
Після цього державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має ухвалити “важкі рішення” щодо мобілізації, і назвав “проблемою” брак українських військових на передовій.
Джерело: gordonua.com