“Зарплатне” бронювання остаточно розділить українське суспільство – експерт

Володимир Мартиненко: Такий спосіб бронювання розділить суспільство на тих, хто може собі дозволити відкупитися, і тих, хто не зможе цього зробити
Фото: radiosvoboda.org

Модель економічного бронювання, яка передбачає звільнення від мобілізації українців із зарплатою від 35 тис. грн, породжує багато розмов серед українського суспільства й серед військових зокрема, і посилює розкол у суспільстві. Про це заявив радник МВС у 2015–2021 роках Володимир Мартиненко в колонці на сайті “Апостроф”.

“Такий спосіб бронювання лише розділить наше суспільство на тих, хто може собі дозволити відкупитися, тепер уже в законний спосіб, від мобілізації, та тих, хто не зможе цього зробити і тому змушений захищати країну. І це попри те, що в нас абсолютно всі рівні перед законом і наш конституційний обов’язок – захищати країну. Незважаючи на те, скільки заробляєш, платиш податків тощо”, – наголосив Мартиненко.

Він зауважив, що ці меседжі активно використовує ворог в інформаційних кампаніях проти українців.

“У нас не розуміють, що подібні висловлювання, ідеї чи ініціативи несуть величезні загрози для інформаційної безпеки країни. Тому нашим законотворцям треба дуже детально думати і дуже ретельно ці ідеї пропрацьовувати, перш ніж запускати їх обговорення в суспільстві. Бо це дає можливість і підстави роспропаганді такими ідеями користуватися, аби впливати на єдність нашого суспільства і вносити дискусію щодо того, що ж буде пріоритетним – наповнювати бюджет чи захищати країну”, – підкреслив Мартиненко.

Натомість держава має більше уваги приділяти боротьбі з ухилянтами, зауважив експерт, адже численні схеми ухилення від служби існують, зокрема, через занадто складні конструкції, створені в оборонному відомстві.

“Інше питання – це ухилянти. Із цим треба боротися, латати “дірки” на кордоні, ламати масштабні схеми, які порозбудовували ще з початку повномасштабного вторгнення і які досі працюють. І тут питання багато в чому стоїть насамперед до оборонного відомства, бо якраз вони прописують конструкцію. І коли ми матимемо прозорі зрозумілі правила, поприбиравши різноманітні схеми, тоді стане зрозуміло, що не треба намагатися виїжджати із країни”, – резюмував експерт.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

9 грудня 2023 року Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей.

Уже більше ніж два місяці (із 25 грудня 2023 року – дня подання першої редакції) Рада не може ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

У Кабінеті Міністрів України розробляють ідею бронювати від мобілізації українців, які сплачують у бюджет у вигляді податків не менше ніж 6 тис. грн на місяць. Про це в інтерв’ю LIGA.net повідомив заступник міністра цифрової трансформації з розвитку ІТ Олександр Борняков.

За даними “Української правди”, Офіс президента України й ініціативна група у Верховній Раді по-різному бачать критерії для економічного бронювання від мобілізації: “або це податки із зарплати в щонайменше 30–35 тис. грн, або 20 тис. грн доплати за працівника щомісяця”.

Розроблення справедливого механізму бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, 5 лютого анонсував Зеленський.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *