З окупації повернули трьох дітей, із ними працюють психологи – голова Херсонської ОВА

2024 року на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 66 дітей із Херсонської області, зазначив Прокудін
Фото: ЕРА

З тимчасово окупованої території на підконтрольну українській владі вдалося повернути трьох дітей. Про це 1 травня повідомив у Telegram голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Ще трьох дітей вдалося повернути на підконтрольну Україні територію. Це 11-річна дівчинка, яка залишилася без нагляду дорослих і ризикувала опинитися в окупаційному сиротинці. […] Разом із дівчиною виїхали ще двоє хлопчиків дев’яти і 13 років. Їх доглядав старший повнолітній брат, який ризикував потрапити до війська країни-агресорки”, – написав він.

Голова Херсонської ОВА зазначив, що над поверненням дівчинки працювали організація Save Ukraine, органи опіки й піклування, служби у справах дітей, і “це було надскладне й термінове завдання”, а “вирвати хлопців з окупації” допомагало, зокрема, Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“Зараз усі діти в безпеці. З ними працюють медики і психологи. […] Упевнений, що малеча зможе оговтатися від пережитого”, – наголосив Прокудін.

За його даними, з початку 2024 року на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 66 дітей із Херсонської області.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз установити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.

У травні український омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що Україна має докази того, що влада Білорусі також бере участь у депортації українських дітей.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *