“Усе життя присвятила лікуванню людей, а зараз сама потребую допомоги”. Лікарка-онколог просить про підтримку в боротьбі з раком

Уперше за вісім років боротьби з раком Шмига публічно звернулася по допомогу
Фото: Олена Шмига / Facebook

Лікарка-онколог Олена Шмига, яка багато років працювала в Головному військовому шпиталі МОУ, після цього – у клініках “Феофанія” й “Оберіг”, зараз потребує допомоги в боротьбі з власною хворобою. Про це лікарка розповіла у своєму Facebook. 

“Я – лікар-онколог із 30-річним стажем, усе своє свідоме життя присвятила лікуванню людей від раку, а вісім років тому сама захворіла на рак молочної залози. Захворювання одразу було діагностовано в четвертій стадії – із метастазами в кістки. Це сталося не через те, що я не обстежувалася вчасно чи через погану діагностику, просто так буває”, – пояснила Шмига.

Вона розповіла, що сім років старанно лікувалася, але за рік після повномасштабного вторгнення хвороба в неї, як і в багатьох її пацієнтів, почала прогресувати на тлі стресу.

“За останній рік я перенесла операцію, променеву терапію, хіміотерапію, гормонотерапію, радіохірургію на хребці, гормонотерапію другої лінії і знову хіміотерапію – тобто все можливе. Але попри всі зусилля, за останні два місяці на черговій лінії терапії моє захворювання не тільки не вгамувалося, а стрімко спрогресувало. Тепер у мене уражена метастазами вся печінка і велика кількість кісток. Я страждаю від хронічного болю. Якщо не отримати успішного лікування, рахунок іде на місяці”, – написала лікарка.

За її словами, Європейське товариство медичної онкології (ESMO) затвердило для терапії саме такого типу раку молочної залози, як у неї, новий препарат Trodelvy. В Україні його ще не було зареєстровано і придбати його можна лише за кордоном. Поїхати туди Шмига не може, оскільки в інших країнах зазвичай лікарі вимагають проведення всіх обстежень пацієнту наново, а це може тривати до двох місяців. Залишається купувати препарат за кордоном власним коштом і лікуватися в Україні. Один курс лікування коштує до $20 тис.

“Із першим курсом наші друзі і колеги вже допомогли, тому я змогла розпочати хіміотерапію 24 квітня 2024 року. І тепер – уперше за всі роки, що хворію, – я звертаюся до вас, мої реальні й віртуальні друзі. Ви можете допомогти спробувати врятувати моє життя… Поки що планується три курси з наступною контрольною томографією”, – написала Шмига.

Допомогти лікарці можна через “ПриватБанк”, monobank чи PayPal ([email protected] – рахунок її чоловіка).

Прохання допомогти лікарці підтримала, зокрема, Світлана Поклад, дружина українського композитора Ігора Поклада. Вона розповіла, що вони лікуються у Шмиги. 

“10 років! Довгих 10 років я перебуваю в діагнозі “рак молочної залози”. І щодня молюся богу за те, що він привів мене до Олени Юріївни! Бо вона – лікар від бога! Вона та, хто вів мене за руку всі ці роки. Мабуть, це не стане великим відкриттям, тому скажу – сьогодні Олена Юріївна так само веде за руку мого чоловіка! […] Я знаю, що своїм життям завдячую невтомній праці Олени Юріївни! Таких лікарів, особливо після 24 лютого 2022 року, в Україні майже не лишилося!” – написала Поклад.

Вона попросила друзів допомогти лікарці, щоб “урятувати життя жінки, яка врятувала тисячі життів”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *