Українські шахтарі й далі видобувають вугілля за 40 км до лінії фронту – The Irish Times

Зараз вугілля з Покровська постачають на заводи в інших регіонах України
Фото: gmk.center

У прифронтовому Покровську шахтарі й далі видобувають вугілля, попри обстріли з боку країни-агресора Росії. Про це повідомили журналісти ірландської газети The Irish Times, які побували в Покровську на підприємствах групи “Метінвест”.

“Покровськ – під прицілом російських військ, які захопили Авдіївку в лютому і зараз перебувають за 40 км від нього. Але в давньому осередку української гірничовидобувної промисловості, який зараз також слугує військовим опорним пунктом, немає жодних ознак паніки”, – зазначили автори репортажу.

З літа 2014 року до лютого 2022-го лінія фронту на Донбасі майже не рухалася, пишуть вони, а вугілля з Покровська й далі постачали на величезний коксохімічний завод в Авдіївці. Звідти мільйони тонн коксівного вугілля щороку транспортували за 130 км на південь до Маріуполя, де на березі Азовського моря комбінат “Азовсталь” виробляв металопродукцію, яку постачав по всьому світу.

“Але два роки тому російські війська бомбардували, а потім окупували Маріуполь, а цієї зими зробили те саме з Авдіївкою. “Азовсталь” та АКХЗ тепер у руїнах, і більшість шахт Донбасу окуповано або зруйновано. Але Покровськ досі цілодобово видобуває, сім днів на тиждень, і торік він виробив понад 5 млн тонн вугілля”, – пише The Irish Times.

Зараз вугілля з Покровська постачають на заводи в інших регіонах України, зокрема на комбінати групи “Метінвест” Ріната Ахметова, яка володіє шахтами, а також забезпечує українських військових спорядженням – від бронежилетів до міцних укриттів.

“У вугільній шахті на глибині до 1 км й у величезних інженерних цехах, що забезпечують функціонування обладнання, робота важка й потенційно небезпечна, а яскраві знаки на стінах нагадують працівникам, що втрата концентрації може бути смертельно небезпечною. Вони не хочуть говорити про війну, але від неї нікуди не подінешся: з довоєнних 10 тис. працівників шахти приблизно 1 тис. служить в армії. А Покровськ є частою ціллю російських ракетних обстрілів”, – зазначають журналісти у статті.

Коли в лютому захопили Авдіївку, генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков заявив, що успіхи Росії “викликають занепокоєння”, і закликав партнерів України до рішучіших дій.

“Ми стурбовані тим, як розвивається ситуація на місцях. Але ми також дуже стурбовані недостатньою відданістю деяких наших партнерів, – заявив він. – Меседж досить чіткий… Будь ласка, не підведіть нас, усе дуже просто”.

Контекст

У березні 2024 року в Покровській вугільній групі ввели в експлуатацію 11-ту лаву з видобування коксівного вугілля. За прогнозами компанії “Метінвест”, вона дасть змогу видобути майже 1 млн тонн вугілля. У компанії повідомили, що, попри складні гірничо-геологічні умови, 11-та лава є одним із перспективних напрямів роботи компанії: з нового забою гірники планують видобувати до 2,5 тис. тонн вугілля на добу. Очікують, що відпрацювання запасів триватиме понад рік.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *