Українські перевізники анонсували акцію у відповідь на блокаду поляків. Обіцяють не пропускати через кордон польських вантажівок

Акцію українців анонсовано як відповідь на акцію поляків
Фото: ЕРА

Із 15 лютого на польсько-українському кордоні в пункті пропуску “Дорогуськ – Ягодин” українські перевізники заблокують в’їзд в Україну польським перевізникам. Про це 14 лютого оголосив “Суспільному” керівник громадської організації “Перевізники західного регіону” Віталій Коценко.

“Вони будуть тут із нами стояти на своїх машинах, поки наші українські перевізники з їхнього боку не почнуть їхати. Адже вони в годину пропускають одне авто, і то не українського, а польського водія”, – сказав він.

Розпочати акцію протесту українці хочуть о 9.00 як відповідь на дії польських фермерів, котрі блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон.

За словами Коценка, тривалість протестів українських перевізників залежатиме “від ситуації з польського боку кордону”.

Він підкреслив, що проїзду рейсових автобусів через “Ягодин” не блокуватимуть.

У Facebook-групі “Міжнародні автомобільні перевізники України” зазначають, що акція на кордоні буде мирною.

Контекст

Із 6 листопада 2023 року польські перевізники блокували рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” й “Шегині – Медика”. Вони вимагали відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту. 23 листопада до них приєдналися польські аграрії в пункті пропуску “Шегині – Медика”, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські фермери й перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

Але 9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 10 лютого пункт пропуску розблокували.

Окрім того, члени профспілки мають намір заважати залізничним перевезенням агропродукції з України, повідомила Державна митна служба України.

11 лютого в соцмережах з’явилося відео з українським зерном, яке протестувальники висипали з однієї з фур на дорогу біля кордону з Україною в Дорогуську. Один із протестувальників, власник логістичної компанії Rafał Mekler Transport Рафал Меклер написав у Facebook, що “полякам доводиться брати справу у свої руки”, бо їх нібито не чує Євросоюз. Правоохоронці Польщі ведуть розслідування.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *