Ухилянти, які дістали умовний строк, потрапляють під мобілізацію – Нацполіція України

Умовно засуджені – це потенційні бійці ЗСУ, вважає Цуцкірідзе
Фото: Національна поліція України / Facebook

Військовозобов’язані, яких засуджено умовно за ухилення від служби, надалі підпадають під мобілізацію. Про це заступник голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе заявив в опублікованому 13 лютого інтерв’ю “Цензор.НЕТ”.

“Вони й надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більший про те, що якщо людина зробить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк… Залежить від того, яким чином прописано в рішенні суду відбування умовного терміну. Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий Збройних сил України. І виносить рішення таким чином, щоб усе ж таки можливість служити в нього була”, – сказав Цуцкірідзе.

Він прокоментував інформацію про те, що частина українців намагається спровокувати кримінальне провадження, щоб уникнути отримання повістки.

“Наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити. Тут треба дивитися на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні. У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній із країн Балтії. Декілька років тому там було здійснено викрадення людини з убивством. Фігуранти справи – наші громадяни. Так от, один із них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання й підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну. Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжного заходу не обирали”, – розповів заступник начальника НПУ, зазначивши, що названа людина й далі служить на одному з найскладніших напрямків фронту.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. 6 лютого 2024 року Рада продовжила дію воєнного стану до 13 травня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку призову за мобілізацією з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав. Омбудсмен України Дмитро Лубінець критикував цей проєкт закону, він звертав увагу на те, що в ньому є норми, які суперечать Конституції України.

11 січня 2024 року Рада повернула законопроєкт на доопрацювання. 30 січня Кабмін подав у Раду оновлений документ. Видання “ГОРДОН” докладно писало, що він передбачає.

7 лютого Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *