У Збройних силах України зараз понад 67 тис. жінок, є проблема з їхнім просуванням по службі – Міноборони

Кількість жінок постійно зростає, каже Калмикова
Фото: 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців / Facebook

У Збройних силах України служить приблизно 48 тис. жінок, іще 19 тис. працюють у ЗСУ. Про це 8 червня у програмі Міністерства оборони Small Talk повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

“Цікавий парадокс, що саме війна створила для України величезний поштовх до збільшення чисельності жінок у Збройних силах. […] Чисельність жінок постійно збільшується. Зараз у нас у Збройних силах понад 67 тис. жінок, із яких 19 тис. – це працівниці, усі інші – це військовослужбовиці”, – сказала вона.

Заступниця міністра зазначила, що інтенсивно жінки пішли в ЗСУ у 2014 році, й у 2018 році українське законодавство змінили так, що жінки здобули право обіймати певні посади в армії.

Калмикова нагадала, що в Україні не передбачили примусової мобілізації жінок.

“Дуже велику роль відіграє бажання української жінки захищати і служити, бажання української жінки керувати, там, артилерією, стріляти, керувати дронами тощо. Наші жінки дуже часто обирають, власне, не ті професії, які вважають жіночими за замовчуванням. На жаль, у нас досі спостерігається проблема із просуванням жінок по службі, і ми зараз шукаємо шляхи врегулювання для того, щоб жінки, які хочуть будувати кар’єру у Збройних силах, мали цю можливість”, – пояснила вона.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *