У Вінниці вже понад 140 осіб у лікарні через вірусний гепатит А – МОЗ

Джерела інфікування ще не встановили
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Кількість постраждалих від спалаху вірусного гепатиту А у Вінниці зростає, станом на вечір 27 жовтня у лікарні перебував 141 пацієнт у стані середньої важкості. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.

“Триває епідеміологічне розслідування та всі необхідні обстеження… Комплексно вже маємо результати понад 150 проб із навколишнього середовища, додатково проводяться перевірки стихійних ринків і води. Джерело інфікування ще не встановлено”, – ідеться в повідомленні.

На місці працює команда епідеміологів і фахівців Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб і групи реагування Центру громадського здоров’я України.

Окрім того, 28 жовтня у Вінницьку область прибуває команда МОЗ на чолі з головним державним санітарним лікарем Ігорем Кузіним, щоб “вивчити ситуацію на місці та вжити всіх необхідних заходів для встановлення джерела інфікування”.

“Працюватимемо спільно з місцевою владою, МВС і ДСНС”, – зазначили в міністерстві.

За добу до того, 26 жовтня, на сайті МОЗ повідомляли про 142 випадки, із яких 122 підтверджено лабораторно. 135 пацієнтів були у лікарні. Докладних даних щодо зростання захворюваності за добу 27 жовтня ще не опублікували.

Контекст

Про спалах гепатиту А у Вінницькій області МОЗ повідомило 24 жовтня. На той час було госпіталізовано 60 людей.

25 жовтня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що до Вінниці скерували додаткову бригаду епідеміологів національного рівня, яка має визначити джерело зараження. “Це було пов’язано з водним шляхом передачі, але поки не встановлено шлях передачі”, – сказав міністр.

Гепатит А – це вірусне захворювання, яке уражає печінку й може мати як легкий, так і важкий перебіг, нагадали в МОЗ. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених продуктів або води. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Гепатит А також називають хворобою Боткіна, зазначають у МОЗ. Вакцинація проти нього не входить у календар рутинних щеплень (на відміну від Ізраїлю, Китаю або США). В Україні зареєстровано дві інактивовані вакцини від гепатиту А, які дозволено для використання у дітей від одного року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *