У кожній сім’ї має бути не менше ніж три дитини, щоб Україна мала гарні перспективи – Шмигаль

Шмигаль: Задача – повернути ці сім’ї, повернути цих дітей, а також мотивувати українців народжувати якомога більше діточок
Фото: Денис Шмигаль / Facebook

В Україні склалася складна демографічна ситуація через повномасштабну війну. Щоб покращити її, у кожній українській сім’ї має бути не менше ніж три дитини. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав в ефірі телемарафону, відео 18 березня опублікувала Gazeta.ua.

Прем’єра попросили прокоментували зареєстрований у Раді законопроєкт, яким пропонують суттєво підняти виплати за народжування дітей.

Він розповів, що гроші для збільшення виплат за народження дитини влада планує залучати з-за кордону, оскільки зараз “кожна українська гривня йде на фінансування сил оборони України”. 

“Звісно, держава буде підтримувати молодих батьків. Ключовим фактором, який має вирішальний вплив на рівень народжуваності, відповідно до всіх досліджень, є стабільність і безпека. Коли людина має безпечні умови, прогнозоване майбутнє, має роботу, тоді легко приймається рішення, щоб завести дитину або збільшити кількість дітей у родині”, – зазначив прем’єр.

Він додав, що демографічна ситуація в Україні надзвичайно важка.

“Ми втратили величезну кількість людей, причому в різний спосіб. На жаль, люди гинуть через цю повномасштабну війну. На жаль, ми втратили й тих людей, які покинули Україну з дітьми”, – наголосив він.

Зокрема, Шмигаль зазначив, що понад 1 млн українських дітей перебувають за кордоном.

“Задача – повернути ці сім’ї, повернути цих дітей, а також мотивувати українців народжувати якомога більше діточок, для того, щоб Україна процвітала у своєму мирному майбутньому після нашої перемоги… Загалом у кожній українській сім’ї має бути не менше трьох дітей для того, щоб Україна мала прекрасні майбутні перспективи”, – сказав глава парламенту.

Контекст

За оцінкою директорки Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Національної академії наук України Елли Лібанової, зараз населення України становить 34–35 млн осіб. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *