У 12 областях і в Києві вимушено вводять аварійні вимкнення електроенергії – “Укренерго”

Вимкнення будуть і в побутових, і в промислових споживачів, зазначили в “Укренерго”
Фото: pixabay.com

Увечері 6 червня у 12 областях України й у Києві ввели аварійні вимкнення електроенергії через брак енергетичних потужностей. Про це національна компанія “Укренерго” поінформувала у Facebook.

“У зв’язку з перевищенням лімітів споживання “Укренерго” вимушено застосувати аварійні відключення для побутових і промислових споживачів в таких областях: Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Львівська, Миколаївська, місто Київ та Київська область, Кіровоградська, Одеська, Рівненська, Харківська”, – ідеться в повідомленні.

У компанії підкреслили, що можливі перерви в енергопостачанні об’єктів критичної інфраструктури.

“Аварійні відключення будуть скасовані після входження областей у визначені для них ліміти споживання”, – зазначили в “Укренерго”.

Увечері 5 червня “Укренерго” теж оголошувала про екстрені вимкнення, вони стосувались 12 областей, про вимкнення в Києві не йшлося.

Контекст

Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на початку квітня повідомив, що 80% теплової генерації України зруйновано.

У травні в Україні були віялові вимкнення світла. Наприкінці місяця обмежень не застосовували, але з 1 червня їх відновили.

2 червня в “Укренерго” повідомили, що найближчого тижня ситуація в енергосистемі України ускладниться. Причина – ремонт двох енергоблоків електростанцій, а також два нічні обстріли РФ 31 травня і 1 червня, унаслідок чого було пошкоджено кілька теплових і гідроелектростанцій, зазначили в НЕК.

4 червня Шмигаль заявив, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *