У Верховній Раді назвали кількість українців, яких хочуть мобілізувати 2024 року

Про потребу мобілізувати 500 тис. осіб ішлося 2023 року
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Українські військові вважають, що потрібно мобілізувати 2024 року до 110 тис. осіб. Про це в опублікованому 6 червня інтерв’ю “Укрінформу” повідомив нардеп від “Слуги народу”, заступник голови комітету Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Руслан Горбенко.

Його попросили прокоментувати озвучені раніше плани мобілізувати цьогоріч до 500 тис. осіб.

“Під час планування контрнаступу під керівництвом [уже колишнього] головнокомандувача [ЗСУ] Валерія Залужного виникла потреба в мобілізації 500 тис. осіб. Проте допомога від міжнародних партнерів, на жаль, затримувалася. І коли новим головнокомандувачем ЗСУ був призначений Олександр Сирський, був затверджений план оборони на 2024 рік, який не передбачав залучення такої великої кількості нових військових”, – сказав Горбенко.

Він зазначив, що для забезпечення призову 500 тис. осіб необхідні зброя й “величезний фінансовий ресурс” для їх навчання й утримання.

“Зараз командування й військові на фронті зазначають, що потреба в особовому складі на цей рік становить 100–110 тис. осіб. На мою особисту думку, за цей рік вдасться призвати приблизно до 120 тис. новобранців”, – наголосив Горбенко.

Контекст

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня президент Україні Володимир Зеленський підписав закон про багаторазове підвищення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

9 грудня 2023 року Зеленський повідомляв, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. Однак наприкінці березня 2024 року Сирський заявив, що ця цифра вже неактуальна й “була суттєво зменшена”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *