В Україну з РФ і з тимчасово окупованих територій повернули дев’ятьох українських дітей. Фото

Додому в Україну повернули п’ятьох дітей, яких викрала Росія, зазначили в ОП
Фото: Дмитро Лубінець / Facebook

Із РФ і тимчасово окупованих територій в Україну вдалося повернути ще дев’ятьох українських дітей. Про це 22 березня в Telegram повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, додому повернули п’ятьох дітей, яких викрала країна-агресор Росія (четверо з них – з дитячих будинків (від трьох до 10 років) і одна 12-річна дівчинка), ще четверо дітей раніше повернулися з ТОТ.

“Дітей змушували ходити в російські школи, де розповідали, що немає самостійної держави Україна”, – зазначив Єрмак.

Глава ОП висловив подяку Катару за посередництво.

“Сьогодні ми вже зустріли трирічних сестричок, шестирічного хлопчика й 10-річну дівчинку з дитбудинків, щодо повернення яких зверталися опікуни та родичі, – написав у Facebook український омбудсмен Дмитро Лубінець. – Також наш офіс допоміг возз’єднатися мамі з 12-річною донькою. Усі вони вже на території України”.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз встановити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і у влади немає туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.

У травні Лубінець сказав, що в України є докази того, що влада Білорусі також бере участь у депортації українських дітей.

Українські правозахисники зазначали, що після 2014 року Росія проводила мілітаризацію дітей на окупованих територіях України – у Криму, Луганській і Донецькій областях, зокрема, там проводили так звані військово-патріотичні збори. За даними Генштабу ЗСУ, окупанти змушували жителів окупованих територій Луганської області віддавати дітей віком від шести років до козацько-кадетського корпусу для нібито правильного патріотичного виховання.

У грудні 2023 року в Центрі національного спротиву розповіли, що на окупованих територіях загарбники розширюють підготовку підлітків до війни.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *