В Україні свято 8 Березня й далі втрачає популярність – опитування

Ставлення до 8 Березня погіршилося: його популярність протягом останніх двох років знизилася з 34% до 21%
Фото: depositphotos.com

Лише 21% опитаних українців вважає важливим або улюбленим святкування Міжнародного дня 8 березня. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опубліковані 7 березня.

Згідно з опитуванням, ставлення до 8 Березня погіршилося: його популярність протягом останніх двох років знизилася з 34% до 21% (зокрема, є зниження з 25% 2023 року до 21% 2024 року).

Серед жінок свято трохи популярніше (23%), ніж серед чоловіків (18%).

Водночас ще 2017 року свято 8 Березня було одним із найулюбленіших серед українців: його вважала улюбленим майже половина населення (49%).

Інфографіка: kiis.com.ua

Загалом найважливішими святами українці назвали Різдво (70%), Великдень (68%), День Незалежності (64%) й День захисників і захисниць України (58%). 

Новий рік із показником 47% хоч і залишається популярним святом, але має нижче місце в рейтингу порівняно з попередніми роками, коли він ділив перші місця з Різдвом і Великоднем.

Такі свята, як День Конституції України (28%), Міжнародний жіночий день (21%) і Трійця (17%), також мають певну популярність, хоч вони й на нижчих позиціях у списку.

Інфографіка: kiis.com.ua

Порівняно з 2021 роком популярність Різдва й Великодня майже не змінилася, а Дня Незалежності й Дня захисників і захисниць України зросла майже вдвічі.

Інфографіка: kiis.com.ua

Опитування проводили впродовж 17–23 лютого 2024 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитали 1052 дорослих респондентів, які живуть у всіх регіонах України (окрім АР Крим). До вибірки не додавали жителів територій, яких тимчасово не контролює влада України.

За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4%. В умовах війни, окрім зазначеної формальної похибки, є деяке систематичне відхилення. Проте соціологи впевнені, що результати зберігають високу репрезентативність.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *