В Україні на заочній формі навчання, яка не вирізняється високою якістю, здобуває освіту 290 тис. студентів – Міносвіти

Винницький вважає заочну форму навчання “рудиментом Радянського Союзу”
Фото: Українська школа політичних студій / Ukrainian school of political studies / Facebook

У межах реформи освіти в Україні мали намір прибрати заочну форму здобуття вищої освіти, але вирішили її залишити. Про це в інтерв’ю The Ukrainians, яке вийшло 15 січня, повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький.

Він підтвердив, що сам свого часу називав заочну форму навчання “рудиментом Радянського Союзу”.

“Я досі так вважаю. З іншого боку, я розумію, що ми не можемо просто взяти й перекреслити багато речей тільки через те, що вони родом із Союзу. У нас багато що пішло з тих часів, у тому числі енергетична система, будівлі університетів, шкіл”, – заявив Винницький.

Він підкреслив, що “важливо не руйнувати, а трансформувати там, де це можливо”.

“Спочатку ми справді думали про скасування заочної освіти, бо вважали, що простіше вдосконалити дистанційну форму й нею замінити заочну. Але порадилися, отримали певний фідбек від багатьох ректорів, депутатів, громадськості й пішли іншим шляхом: ухвалили рішення не скасовувати, а вдосконалювати заочне навчання”, – сказав Винницький.

За даними заступника міністра освіти та науки, в Україні “сьогодні ця форма дуже популярна – є 290 тис. студентів на різних програмах”.

“Разом із тим слід також розуміти, що заочна форма не відзначається високою якістю. Найчастіше, на жаль, це про отримання диплома, а не про здобуття компетентностей, знань чи вмінь. Тепер перед нами стоїть завдання змінити цю ситуацію. Уже зараз для цього ми розробляємо низку рішень. Наприклад, збільшити кількість віртуальних контактних годин викладачів зі студентами, а також запровадити проміжні перевірки знань для студентів, а не залишати все на сесію. Це вкрай важливо, особливо зважаючи на значною мірою дистанційний формат навчання”, – вважає він.

Контекст

23 жовтня 2023 року віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував “фундаментальні зміни у вищій освіті”, законопроєкт про які підтримав уряд. Він писав, що планують “дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього”. “Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання – радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективнішим, ніж купування дипломів і освіта “для галочки”, – заявляв Федоров.

5 січня 2024 року на засіданні Кабінету Міністрів прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що 2024 рік має стати для України роком реформ в освітній галузі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *