В Україні медики під час виїзних обстежень у межах Дня боротьби з раком виявили 78 випадків онкології – МОЗ

Рак є другою основною причиною смерті у світі
Фото: depositphotos.com

Під час виїзних обстежень у межах Всесвітнього дня боротьби проти раку в різних куточках України медики виявили 78 випадків онкологічних захворювань. Про це 18 лютого повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Загалом обстеження пройшло 20 тис. громадян. Понад 1 тис. із них лікарі скерували на додаткові огляди.

“Медики виявили 78 випадків онкологічних захворювань. Зокрема, меланоми, раку грудей і злоякісні утворення. Це означає, що 78 українців отримали можливість розпочати лікування й урятувати свої життя, адже своєчасна діагностика – ледь не головна запорука можливості зламати раку плани”, – підкреслили в МОЗ.

У МОЗ нагадують, що для запобігання розвитку раку або виявлення захворювання на ранньому етапі обов’язково принаймні раз на рік необхідно відвідувати сімейного лікаря, навіть якщо нічого не непокоїть. Лікар підкаже, які профілактичні обстеження та консультації фахівців потрібні за віком і станом здоров’я й дасть відповідні направлення, якщо в них буде потреба.

Про рекомендовані тести й обстеження можна дізнатися у Календарі обстежень, який містить інформацію про необхідні аналізи й інтервали.

Інфографіка: moz.gov.ua

Також у МОЗ нагадують, що найважливіші обстеження й лабораторні дослідження для виявлення раку і його лікування можна зробити безплатно за програмою медичних гарантій.

  • мамографія (скринінг раку молочних залоз);
  • ПАП-тест (скринінг на рак шийки матки);
  • тест на приховану кров у калі;
  • колоноскопія (скринінг раку товстого кишківника);
  • ультразвукова діагностика органів малого таза;
  • дерматоскопія атипових родимок;
  • аналізи на гепатити В і С.

Контекст

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак є однією з основних причин смерті у світі. Рак легенів, простати, товстої кишки, шлунка й печінки є найпоширенішими видами раку в чоловіків, тоді як рак молочної залози, товстої кишки, легенів, шийки матки і щитоподібної залози є найпоширенішими серед жінок.

У 2022 році у світі було зафіксовано майже 20 млн нових випадків раку і майже 10 млн смертей від нього. За прогнозами Міжнародного агентства з дослідження раку, до 2050 року кількість випадків онкологічних захворювань у світі зросте на 77% – до 35 млн нових випадків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *