Сайти LIGA.net і “Апостроф”, а також Twitter-акаунт “Української правди” зламали хакери й опублікували фейки про Авдіївку

Хакери публікували в українських медіа фейки про Авдіївку
Фото: depositphotos.com

18 лютого сайти українських медіа Liga.net і “Апостроф” зламали й розмістили на них російську дезінформацію про нібито “розгром” російськими окупантами елітних підрозділів ЗСУ в Авдіївці. Аналогічну фейкову інформацію опублікували і в Twitter-аккаунті видання “Українська правда”.

На Liga.net фейкова новина з’явилась о 14.30, її автоматично поширили і в Х (Twitter). Станом на 21.30 журналісти її вже видалили.

“Апостроф” заявив про атаку о 17.37. На сайті вийшов той самий матеріал про те, начебто в Авдіївці “розгромили елітні частини ЗСУ”, а українські захисники нібито “втікають з позицій, кидають техніку і поранених”. Дезінфомацію підкріпили колажем і підписом до нього.

Скріншот: apostrophe.ua

“Українська правда” повідомила про злам її аккаунта у Twitter о 19.55. В соцмережі видання опублікували пропагандистське відео з тими самими фейковими наративами про Авдіївку, що й у попередніх випадках.

Контекст

Російські хакери регулярно атакують українські держвідомства, компанії та ЗМІ. Одна з найбільших атак сталась в середині грудня, коли хакери зламали оператора зв’язку “Київстар”. Через атаку частково зруйнували IT-інфраструктуру оператора. В компанії пояснили, що хакери зламали захист через акаунт одного зі співробітників.

Під атакою росіян опинявся і сайт “ГОРДОН”. Наприклад, у червні минулого року на сайті хакери оприлюднили два повідомлення: одне – про атаку на сервери Національної суспільної телерадіокомпанії України з вигаданою цитатою глави правління НСТУ Миколи Чернотицького, друге – про оголошення “кібервійни Україні”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *