В окупованому Маріуполі щотижня помирає приблизно 400 людей – Андрющенко

Точну кількість жертв російської агресії у Маріуполі невідомо
Фото: ЕРА (архів)

В окупованому Маріуполі Донецької області масово гинуть жителі, не отримуючи адекватної медичної допомоги. Про це радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив 13 квітня в ефірі телеканалу “Ми – Україна”.

“На жаль, ми вже понад рік фіксуємо, що рівень смертності залишається приблизно 400 людей на тиждень і він не спадає. Це просто критично. Для порівняння, у 2021 році ми не переступали поріг у 100 людей на тиждень. І це враховуючи, що в місті мешкало півмільйона людей. А на сьогоднішній день українців у Маріуполі залишається приблизно 80 тисяч, тобто така глобальна різниця”, – сказав він.

За словами радника мера, в окупованому місті “колапс у медичній сфері”, тому місцеві жителі “отримувати адекватну допомогу не можуть”.

“Для отримання адекватної медичної допомоги, якщо щось трапляється більше за банальний кашель чи застуду, люди змушені їхати, на жаль, на територію РФ – в Таганрог, Ростов-на-Дону, і там шукати спеціалістів… З медициною дуже погана ситуація. І незважаючи на те, що працюють лікарні, їх стало більше. […] Плюс-мінус три лікарні працює”, – зазначив Андрющенко.

Він підкреслив, що “просто фізично не вистачає лікарів і медичного персоналу”.

“Я промовчу про те, що серед тих, хто є в Маріуполі, там дуже велике питання щодо якості і можливості надавати якісні послуги. Тому медицина залишається в колапсі”, – заявив Андрющенко.

Контекст

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року. Із початку березня місто було у блокаді, з другої половини травня – в окупації.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів – із 24 лютого до 20 травня 2022 року. Згідно із заявою Генштабу, подвиг захисників міста не дав змоги російським окупантам перекинути угруповання в кількості до 17 батальйонних тактичних груп (приблизно 20 тис. осіб) на інші напрямки. Тим самим гарнізон Маріуполя завадив реалізувати план швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративну межу Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання українських сил.

До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. осіб. Офіційно зафіксовано загибель 11,3 тис. жителів міста, але захисники Маріуполя й українські правоохоронці впевнені, що кількість загиблих мирних жителів набагато більша.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *