Топпосадовців Держмитслужби підозрюють в “обкладанні даниною” регіональних митниць – Офіс генпрокурора

Правоохоронці затримали високопосадовців митної служби
Фото: gp.gov.ua

У департаменті Державної митної служби України викрили топпосадовців, які “обклали даниною” регіональні митниці, заявив Офіс генерального прокурора України 9 липня. 

Зазначають, що це була спільна спецоперація Офісу генпрокурора і Служби безпеки України. Керівника Департаменту відомчої безпеки і контролю Держмитслужби і його заступника, а також заступника начальника регіональної митниці затримали за підозрою в систематичному вимаганні й одержанні неправомірної вигоди.

За даними слідства, посадовці щомісяця вимагали гроші від підлеглих за те, що не будуть створювати штучних перешкод в їхній діяльності й прикриватимуть допущені працівниками порушення, йдеться в повідомленні.

Під час розслідування, яке тривало понад рік, правоохоронці задокументували щонайменше вісім таких передань грошових коштів, розповіли в Офісі генпрокурора.

“Цинізм ситуації полягає в тому, що саме на підрозділ відомчої безпеки і контролю покладене завдання по боротьбі з проявами корупції на митниці, а його керівник фактично запустив корупційний механізм і збирав данину з регіональних митниць”, – заявив генпрокурор Андрій Костін.

Затриманим інкримінують: 

  •  ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Також готують повідомлення про підозру колишній виконувачці обов’язків керівника однієї з регіональних митниць, яка зараз очолює управління цієї ж митниці, за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Зараз правоохоронці проводять 28 обшуків, зокрема в Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного і Центрального регіонів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *