Скільки священників заброньовано від служби у ЗСУ. Відповідь Держетнополітики

Бронювати священнослужителів розпочали 27 червня, зазначили у ДЕСС
Фото: Православна Церква України / Facebook

В Україні від мобілізації забронювали майже 2,3 тис. працівників релігійних організацій. Про це 24 липня Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) повідомила у відповідь на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.

“Інформуємо, що 27 червня ДЕСС було розпочато здійснення бронювання священнослужителів – керівників релігійних організацій. Станом на дату надання цієї відповіді процедуру бронювання пройшли 2285 священнослужителів – керівників релігійних організацій”, – ідеться в наданому журналістам документі.

За даними Держетнополітики, критично важливими для функціонування економіки України й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період визнано 7726 релігійних організацій.

“[Крім того], Держетнополітики має намір ініціювати можливості довготривалого перебування священнослужителів за межами України для здійснення душпастирської діяльності серед українських біженців”, – пише “Інтерфакс-Україна”.

Контекст

Восени 2024 року в Україні провели аудит підприємств і організацій, які мали можливість бронювати співробітників. Це пояснювали різким зростанням кількості заброньованих. За даними Міністерства оборони, від мобілізації тоді було заброньовано 1 млн чоловіків – зростання вдвічі за кілька місяців.

Після аудиту критерії критичної важливості підприємств почали узгоджувати з Міноборони й Міністерством економіки, і обов’язковими пунктами для бронювання працівників у приватному секторі оголосили рівень зарплат (не менше ніж 2,5 мінімальної зарплати) і відсутність боргів перед бюджетом. 

У грудні на той час міністерка економіки, а зараз прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомляла, що першим підприємствам України оновили бронювання за новими критеріями.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *