Шмигаль заявив, що національний телемарафон “працює і буде працювати”

Шмигаль нагадав, що телемарафон працює з першого дня війни
Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 26 квітня у Верховній Раді під час години запитань до уряду, що національний телемарафон продовжить свою роботу й далі. Відео з парламенту опублікувала 27 квітня у Facebook народна депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко.

“У звʼязку з тим, що канал “Рада” і досі не виклав відео години запитань до уряду, даємо наше відео відповіді премʼєра щодо долі марафону після звіту Держдепу США”, – написала вона.

Шмигаль сказав, що “з точки зору того, що йде війна в країні і вона лежить не лише в мілітарній площині, але й також в інформаційній”, Україні треба мати свої засоби інформування людей, новинні канали, “щоб перебити всі дезінформаційні, а також усі пропагандистські наративи російського ворога”.

“Тому, звісно ж, телемарафон працює і буде працювати. Він працює з першого дня повномасштабної агресії і буде продовжувати роботу для того, щоб інформувати українське суспільство”, – підкреслив прем’єр-міністр.

Контекст

Телемарафон “Єдині новини” запустили 24 лютого 2022 року для інформування населення про ситуацію в Україні з початку повномасштабного російського вторгнення. Контент для нього виготовляють Національна суспільна телерадіокомпанія України, “1+1 медіа”, Starlight Media, Inter Media Group, парламентський телеканал “Рада” й “Ми – Україна”.

Опитування Київського міжнародного інституту соціології за грудень 2023 року засвідчило, що довіра українців до телемарафону “Єдині новини” падає. Якщо між травнем 2022 року й жовтнем 2023 року частка тих, хто йому довіряє, упала із 69% до 48%, то до грудня 2023 року показник був уже 43%.

Якщо до кінця 2024 року телемарафон “Єдині новини” не відновить довіри українців, його треба закрити, вважає голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

Водночас наприкінці 2023 року радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк сказав “Радіо Свобода”, що підстав закривати телемарафон поки немає. На початку квітня 2024 року в інтерв’ю Наталії Мосейчук він назвав марафон “інструментом контрпропаганди” й “маленькою часткою нашого інформаційного простору”. “Ще раз: маленька частка. Ніхто не вводив цензуру, усі можуть працювати. І в повному обсязі працювали протягом усієї війни”, – заявив він.

У звіті про права людини в Україні 2023 року, який опублікували на сайті Держдепу, йдеться, що національний телемарафон порушує свободу висловлювання думок, зокрема, для засобів масової інформації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *