Проросійська фірма з Азербайджану може виграти тендер на рекультивацію сміттєзвалища у Хмельницькому – ЗМІ

Представники “СтопКору” звернулися із запитами до керівників Хмельницької ОВА, міської ради й компаній-учасників
Фото: vsim.ua

У Хмельницькому завершується фінальний етап тендеру на рекультивацію проблемного полігону твердих побутових відходів. Кошти в сумі приблизно $10 млн надав ЄБРР, а гарантом проєкту є мерія. Однак у підсумку міська влада ризикує дістати черговий довгобуд, повідомляє видання “СтопКор”. Журналісти пишуть, що серед претендентів на перемогу – сумнівний учасник з Азербайджану, який уже фігурував у кримінальних справах, має ділові зв’язки з РФ і надав гарантії від фінустанови-банкрута.

На перемогу в тендері претендують лише два консорціуми: турецько-ліванський і грецько-азербайджанський. Загалом ринок продемонстрував досить низький інтерес до проєкту, який за міжнародними мірками можна зарахувати до категорії невеликих, констатують журналісти.

Göl Çevre Teknolojileri з Туреччини декларує, що вже мала стосунок до двох схожих проєктів у Львові й Харкові, хоча в офіційних джерелах фігурує назва іншої турецької фірми. Ліванська ж BATCO Group – досить знана компанія, але всі її проєкти сконцентровані у країнах Перської затоки, пишуть розслідувачі.

ООО HayatGroup – консорціум, до якого входять відомі грецька й азербайджанська компанії. Однак, як зазначають автори статті, компанія із Греції може бути суто прикриттям, адже проєкт у Хмельницькому – не її масштабу. А от азербайджанська сторона консорціуму вже фігурувала у кримінальних справах. У 2019 році Шахіна Байрамова, власника HayatGroup, в Узбекістані притягнули до кримінальної відповідальності й затримали за хабарництво і корупційну діяльність, стверджують вони.

Фірма також активно працювала на ринку країни-агресора. Згідно з даними “СтопКору”, HayatGroup узяла участь у тендері в Білорусі з будівельною компанією з Росії, датованому квітнем 2022 року, тобто за два місяці після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Як вдалося дізнатися “СтопКору”, ООО HayatGroup планує працювати під гарантії азербайджанського банку MuganBank, який є банкрутом.

“Грецька компанія, безумовно, відома на ринку, але, скоріш за все, приймає участь номінально, для відведення уваги від другого партнера в цьому консорціумі, за яким якраз цікавий шлейф співпраці з компаніями РФ, сумнівних оборудок на ринку Узбекистану і плачевний фінансовий стан”, – зазначають журналісти.

У виданні підкреслюють, що рекультивація цього сміттєвого полігону у Хмельницькій області – критично важлива для довкілля. Але якщо цей чутливий тендер довірити компанії із сумнівними проросійськими зв’язками і кримінальним минулим, він може обернутися черговим “довгобудом”, а фінансовий тягар ляже на плечі хмельничан, адже проєкт фінансують коштом ЄБРР під гарантії міської ради, наголосили автори.

Представники “СтопКору” звернулися із запитами до керівників Хмельницької ОВА, міської ради й компаній-учасників.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *