“Титановий, як супергерой”. У Львові хірурги дістали з мозку дев’ятирічного хлопчика уламок міни

Лікарі виявили й видалили маленький шматочок металу на глибині 5 см у мозку
Фото: Дитяча Лікарня Святого Миколая / Facebook

У Львові нейрохірурги видалили з головного мозку дев’ятирічного Михайла Воловикова з Херсона уламок міни завдовжки 8 мм. Про це повідомили на Facebook-сторінці Дитячої лікарні Святого Миколая 9 травня. 

Хлопчик дістав надважке поранення під час мінометного обстрілу Херсона 31 грудня. Як розповіли в лікарні, напередодні Нового року хлопчик разом зі своїм 11-річним другом обідали в кафе, коли раптом почалася ворожа атака. Діти заховалися у службовому приміщенні, проте це їх не вберегло: мінометні уламки прошили стіни і влучили Михайликові в голову. Його друг загинув на місці.

Першу хірургічну допомогу хлопчику надавали херсонські лікарі, а вже миколаївські виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак осколок міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці – надто глибоко він заліг.

Коли Михайлик опритомнів, виявилося, що ліва частина його тіла повністю паралізована – знерухомлені рука, нога й пів обличчя. 

Перші кроки хлопчик зміг зробити лише за місяць після поранення – вони далися йому дуже важко. Ще за кілька місяців щоденної реабілітації дитина почала піднімати ліву руку й упевненіше пересуватися. Але згодом у неї почалися судомні напади. Однією з імовірних причин цього міг бути той самий уламок, розповідають у лікарні.

Хлопчика прооперували в Центрі нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої лікарні Святого Миколая у Львові. Медики кажуть, що завдання було надважким, адже дрібний уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла.

“Нам потрібно було знайти й видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см у мозку і ще й у дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку в копиці сіна. А через небезпечну ділянку, у якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати”, – пояснив дитячий нейрохірург Михайло Ловга.

Лікарі безпечно дісталися ділянки головного мозку, де заліг восьмиміліметровий уламок ворожого снаряду. Проводили втручання, використовуючи мікроскоп і систему нейромоніторингу. Під час операції медики також закрили відсутню частину черепа титановою пластиною.

За кілька днів після операції дитина опритомніла. Втручання було успішним: рухові функції не погіршилися. Тепер на хлопчика чекає тривале відновлення, зокрема заняття з фізичними терапевтами. Він також працює зі спеціалістами Центру ментального здоров’я.

“Після пережитого в Михайлика розвинулися страхи і тривога: він мало говорить, проявляє уникаючу поведінку й боїться відходити від мами. А вона повсякчас підбадьорює сина словами: “Ти тепер у нас титановий, як супергерой”, – розповіли в лікарні. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *