Польські фермери відновили блокаду кордону з Україною

Поляки відновили блокування двох пунктів пропуску
Фото: dpsu.gov.ua (архів)

Польські фермери 18 квітня відновили зупинену блокаду в пропускних пунктах “Медика – Шегині” та “Корчова – Краківець”, повідомляє Державна прикордонна служба України в Telegram.

Блокування почали о 9.00. У напрямку пункту пропуску “Краківець” обмежують рух вантажних транспортних засобів, які прямують у бік України, а в напрямку “Шегині” – як на виїзд із Польщі, так і на в’їзд. Протестувальники планують блокувати рух у “Краківці” до 9.00 20 квітня, у “Шегині” – до 9.00 19 квітня.

Станом на ранок у чергах на території Польщі в цих напрямках очікує на проїзд у бік України приблизно 1500 вантажівок, зазначили у ДПСУ.

Ускладнень для руху легкових автомобілів та автобусів не передбачено.

RMF24 уточнює, що протестувальники планують пропускати по одному вантажному автомобілю на годину.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників приєдналися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські перевізники й фермери досягли угоди з урядом і зупинили протест.

Але вже в лютому польська профспілка фермерів “Солідарність” знову почала блокувати рух. На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня, планували блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною. Акції протесту фермерів тривали і після 10 березня.

27 березня у Варшаві відбулися переговори міністра сільського господарства Польщі Чеслава Сєкерського та глави Мінагрополітики України Миколи Сольського.

28 березня відбулася зустріч прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем у Варшаві. За підсумками зустрічі Туск заявив, що Київ і Варшава зробили “крок уперед” щодо врегулювання експорту української сільгосппродукції у Євросоюз.

Уранці 16 квітня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що добу до цього польські фермери не пропустили жодної вантажівки в бік Польщі в пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Угринів – Долгобичув”. Удень ДПСУ повідомила у Facebook, що фермери розблокували “Угринів – Долгобичув”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *