Польські фермери розблокували пункт пропуску “Краковець”

На кордоні з Польщею у чергах стоїть приблизно 1700 вантажівок
Фото: depositphotos.com

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Краковець”, однак там усе ще залишається черга з вантажівок. Про це 10 березня повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону на каналі “Рада”.

“Польські фермери продовжують блокувати рух. Станом на зараз це на п’яти напрямках. До цього, як відомо, було шість. У ніч із 8-го на 9-те число вони припинили свої дії по напрямку пункту пропуску “Краковець”, – сказав речник.

Він додав, що фермери вже анонсували відновлення протестів на цьому напрямку орієнтовно із 13 березня.

За словами речника, на всіх напрямках у чергах стоїть приблизно 1700 вантажівок.

“Звісно, що хоч напрямок пункту пропуску “Краковець” розблокований, рух там відбувається інтенсивний, але там також продовжує залишатися черга з вантажівок на території Польщі в очікуванні перетину кордону в бік нашої держави. Це десь приблизно 600 вантажних транспортних засобів”, – додав він.

Демченко додав, що польські фермери повністю блокують можливість проїзду вантажівок у бік Польщі через пункти “Ягодин” і “Шегині”. Також критично низькі показники пропуску вантажівок через ці пункти в бік України.

“По “Ягодину” за минулу добу кордон перетнуло десь 50 вантажних транспортних засобів із Польщі в Україну, по напрямку пункту пропуску “Шегині” – приблизно 35″, – зазначив речник.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників приєдналися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. 

На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня, блокуватимуть усі прикордонні переходи між Польщею й Україною.

27 лютого польський прем’єр Дональд Туск сказав, що Польща може розширити ембарго проти українських продуктів, оскільки, за його словами, продукти і сільськогосподарська сировина з України становлять серйозну демпінгову загрозу для економіки країни. Наступного дня він розповів, що ведуть переговори з українською стороною про тимчасове закриття кордону для торгівлі.

У Мінінфраструктури України у відповідь заявили, що ніхто з української сторони не веде переговорів щодо закриття кордонів із Польщею, оскільки це питання виживання у війні з російським агресором. Таке рішення “не буде вигідним нікому, окрім спільного ворога”, додали у відомстві.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *