Джамала, Чернов, Малолєтка й інші. Оголошено лауреатів Шевченківської премії, у церемонії вручення брали участь президент і перша леді України

Джамала здобула премію за альбом Qirim
Фото: president.gov.ua

У Києві відбулася церемонія вручення Національної премії імені Тараса Шевченка, проінформував 9 березня Офіс президента України.

Переможцями конкурсу, згідно з указом президента, стали:

  • література. Дмитро Лазуткін за книжку поезій “Закладка” і Ярина Чорногуз за книжку поезії “[dasein: оборона присутності]”;
  • публіцистика, журналістика. Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко за журналістські матеріали про облогу Маріуполя, зокрема фільм “20 днів у Маріуполі”;
  • музичне мистецтво. Джамала за альбом Qirim і композиторка Кармелла Цепколенко за ряд творів;
  • театральне мистецтво. Іван Уривський, Тетяна Овсійчук, Сусанна Карпенко за виставу “Конотопська відьма”;
  • візуальні мистецтва. Андрій Єрмоленко за серію робіт “Ukrainian resistance // Український опір”.

Розмір премії становить 429 тис. грн кожна, зазначили в ОП. 

Цьогоріч не визначили лауреатів із двох категорій: літературознавства і мистецтвознавства та кіномистецтва. 

Участь в урочистій церемонії вручення премій узяли перші особи держави на чолі із президентом України Володимиром Зеленським. Були також перша леді країни Олена Зеленська, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв й інші.

Під час промови Зеленський згадав український діячів культури, які загинули внаслідок російського вторгнення в Україну: Вікторію Амеліну, Володимира Вакуленка, Антона Романченка, Віктора Ониська, Івана Кузьмінського.

“Війна може забрати від нас талановиту людину, але ніколи не забере пам’ять про те, скільки цей талант подарував Україні й нашим людям, і не забере поваги до нього. Я хочу, щоб ніколи не згасала пам’ять про українські таланти. Щоб ніколи не згасала сила українських талантів. І щоб завжди в Україні звучали оплески українським талантам”, – сказав президент.

Церемонію вручення Шевченківських премій мають показати сьогодні о 20.00 на телеканалі “Дом”, зазначає “Суспільне”.

Контекст

Шевченківська премія – державна нагорода України в гуманітарній сфері, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Названо на честь українського поета й художника Тараса Шевченка. Засновано 1961 року. Традиційно лауреатів премії оголошують 9 березня, у день народження Шевченка.

Рішення про надання премії ухвалює президент України на підставі пропозицій комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *