Польські фермери перекрили рух вантажівок на кордоні з Україною на чотирьох пропускних пунктах

На польсько-українському кордоні триває блокування
Фото: EPA

Польські протестувальники 12 березня повністю перекрили рух вантажівок з України до Польщі за напрямками пунктів пропуску “Шегині”, “Ягодин”, “Угринів” та “Устилуг”. Про це повідомив “Укрінформу” речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, всього блокування здійснюють на п’яти пунктах пропуску. Уранці на перекритих напрямках у чергах на території Польщі загалом було 1500 вантажівок, найбільше навпроти пункту пропуску “Ягодин”.

Окрім того, польські фермери пропускають на напрямку ПП “Ягодин” і “Шегині” вкрай малу кількість автівок із Польщі в Україну – за минулу добу це 50 та 30 відповідно, сказав Демченко.

Він нагадав, що в ніч на 9 березня протестувальники припинили блокування в напрямку пункту пропуску “Корчова – Краківець”, однак це, найімовірніше, тимчасово. Як повідомила польська сторона, з 13 березня фермери планують поновити протест. 

Легкові автомобілі й автобуси скрізь вільно перетинають кордон, для цієї категорії транспорту з того боку кордону рух не обмежують, додав речник ДПСУ.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників приєдналися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. 18 лютого Державна митна служба України повідомила, що польські фермери повністю заблокували проїзд до України через пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”.

11 березня польські протестувальники продовжили обмеження руху вантажівок на пунктах пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Зосин – Устилуг”, “Долгобичув – Угринів”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Медика – Шегині”, повідомляли в ДПСУ.

Віцепрем’єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 11 березня заявив, що поляки незаконно затримують автобуси з українцями, які перетинають кордон між Польщею й Україною.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *