Після скандалу з Bihus.іnfo та Ніколовим директорка Інституту масової інформації вимагає від влади відреагувати на тиск на журналістів

За словами Романюк, цілеспрямоване полювання на медіа, стеження, запис прихованого відео – неприпустимі в демократичній країні
Фото: Oksana Romaniuk / Facebook

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вимагає від влади відреагувати на системний тиск на журналістів. Так вона 16 січня прокоментувала у Facebook тиск на журналіста Юрія Ніколова та команду Bihus.іnfo.

“Якщо сьогодні до вечора не буде жорсткої реакції влади на системний тиск на журналістів, буде дуже і дуже погано для України як для демократичної держави. Учора – атака на розслідувача “Наших грошей” Юрія Ніколова, сьогодні – на Bihus.іnfo. До того був системний тиск на “Детектор медіа” і Севгіль Мусаєву, “Бабель” та інші медіа”, – зазначила вона.

За словами Романюк, цілеспрямоване полювання на медіа, стеження, запис прихованого відео – неприпустимі в демократичній країні. 

“І мені дуже шкода спостерігати приклади, які нагадують часи [президента-втікача Віктора] Януковича. І яким у 2024 році точно не місце”, – зазначила директорка ІМІ.

Контекст

Юрій Ніколов – автор статті про корупцію в Міністерстві оборони, у якій ішлося про закупівлю харчування військовим за завищеними цінами (наприклад, яєць по 17 грн за штуку). 15 січня він розповів, що напередодні невідомі ломилися в його двері, кричали, щоб він “ішов служити”, й обклеїли двері “бумажками”.

Відео, зняте біля квартири Ніколова, першим опублікував Telegram-канал “Карточный офис”. Його пов’язують з Офісом президента (зокрема з колишнім заступником глави ОП Кирилом Тимошенком), а також із політтехнологами Володимиром Петровим і Сергієм Івановим.

16 січня у мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань “Bihus.іnfo”, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де співробітники святкували корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *