Заступника міністра культури Італії підозрюють у крадіжці картини XVII

Проти заступника міністра культури Італії Вітторіо Згарбі ведеться розслідування щодо зникнення картини XVII століття художника Рутіліо Манетті “Взяття святого Петра”, яка була знайдена у посадовця.

Що відомо про вкрадену картину

Картину «Взяття святого Петра» викрали в 2013 році. Її автор — послідовник барокового майстра Караваджо Рутіліо Манетті.

Картину раніше виставляли в замку в північноіталійському регіоні Пʼємонт, італійські медіа оцінюють її вартість у приблизно 200 тис євро.

Фото – REPORT/RAI

На італійському телеканалі Rai зʼявилося розслідування, де власниця замку розповіла, що у 2013 році картину вирізали з рами. Вона додала, що раніше до будівлі приїжджав друг Згарбі й зацікавився купівлею картини.

Згодом інший друг Згарбі передав пошкоджену картину реставратору. Стверджується, що в ній був отвір такої самої форми, як шматок полотна, вирізаного з рами у пʼємонтському замку у 2013 році.

У 2021 році Згарбі представив майже ідентичну картину з іншою назвою на художній виставці. Його також звинуватили у зміні полотна — він нібито додав свічку у верхньому куті для того, щоб приховати походження картини.

Політик розповів, що картину він знайшов під час реставрації вілли, яку купила його матір понад двадцять років тому. Він стверджує, що його картина є оригіналом, а вкрадена у 2013 році — «поганою копією».

Інші підозри італійському заступнику культури

Також Згарбі підозрюють у незаконному експорті картини, яку приписують французькому художнику Валентину де Булон — її вартість понад €5 мільйонів. Картину вилучила поліція в Монте-Карло, але Згарбі каже, що це копія і що вона йому не належить.

Quadro di Rutilio Manetti/Ho consegnato spontaneamente l’opera perché siano fatte tutte le verifiche del caso, a partire dalle misure del dipinto rispetto alla cornice di quello rubato. Sono assolutamente sereno. Il sequestro un atto dovuto. Non ho nulla da temere. Mi difenderò…

— Vittorio Sgarbi (@VittorioSgarbi) January 12, 2024

Мені нема чого боятися. Я захищатиму себе всіма засобами від тих, хто спекулює на цьому питанні, і тих, хто стає співучасником, — заявив Згарбі в суботу.

Антимонопольний орган Італії також розслідує, чи отримував політик великі суми за появу на культурних заходах. Опозиційні політики закликають негайно звільнити Згарбі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *