Підтримка ветеранського бізнесу є одним із пріоритетів. Ця підтримка буде сприяти поверненню людей у регіони – “Метінвест”

Кожен шостий працівник “Метінвесту” – в лавах ЗСУ
Фото: metinvest.media

Повернення людей, допомога їм в адаптації і підтримка розвитку ветеранських підприємств – це головні цілі в роботі з ветеранами, розповіла директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом групи “Метінвест” Тетяна Петрук. Вона поділилася досвідом під час дискусійної панелі, яка була присвячена реінтеграції ветеранів і підтримці ветеранських бізнесів, пише сайт компанії.

“Загалом по групі “Метінвест” понад 8 тис. співробітників знаходяться в лавах ЗСУ – це кожен шостий працівник. Повернулося вже понад 500 ветеранів, які працюють на наших підприємствах, із них приблизно 85% працюють на своїх попередніх посадах. Повернення наших ветеранів на наші підприємства є дуже важливим із точки зору подолання дефіциту кваліфікованих кадрів. А ми цей кадровий голод уже відчуваємо”, – зазначила Петрук.

Вона розповіла про створену в компанії екосистему з роботи з ветеранами, що має в основі чотири принципи: відповідальність, системність, справедливість і трансформація всіх бізнес-процесів під нові реалії. На переконання керівниці, використання цих принципів іще довго буде актуальним для компаній.

“Ми ведемо боротьбу за таланти, за людей, орієнтованих на результат, співробітників, які мають лідерські якості. А ветерани сьогодні мають усі ці риси. Тому підтримка ветеранського бізнесу для нас є одним із пріоритетів. Ця підтримка буде сприяти поверненню людей у регіони. Треба працювати над тим, щоб регіони оживали, щоб туди поверталися мотивовані люди, відновлювалася економічна активність. І це для “Метінвесту” також означатиме додатковий ресурс, бо це наші підрядники, партнери. Тому “Метінвест” дуже зацікавлений у розвитку ветеранського бізнесу в регіонах нашої присутності. Регіон має зажити новим життям”, – підкреслила Петрук.

Директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом “Метінвесту” додала, що ветеранам треба дати час для повернення в цивільну професію, і компанія вже має інструменти, які допомагають у цьому. 

“Для того, щоб робота з ветеранами була ефективною, ми вивчали дуже багато різного досвіду. Сучасний досвід роботи з ветеранами є в Ізраїлі і США. Ми орієнтуємося на нього, але вже приходимо до розуміння, що такого досвіду роботи з ветеранами, який буде накопичено в Україні, не буде ні в кого”, – розповіла вона.

“Метінвест” Ахметова також запустив відеокурс зі взаємодії з ветеранами, які повернулися із фронту до цивільного життя. Компанія створила проєкт у співпраці з військовою психологинею, кризовою інтервенткою Оленою Нікольською. Вона розбирає міфи і тривоги, пов’язані з поверненням ветеранів у колективи, дає практичні рекомендації співробітникам і керівникам, як підготуватися до інклюзивності й реагувати на інвалідність ветерана, а також чого варто уникати у спілкуванні з людиною, яка має бойовий досвід.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *