“Метінвест” Ахметова модернізує ветеранські програми з урахуванням провідних практик зі США

У межах тижневого туру топменеджери компанії познайомилися з ініціативою “Герої створюють Америку”
Фото: metinvestholding.com

Основними особливостями американської системи з роботи з колишніми військовими є створення спільнот для ветеранів та інтеграція в мирне життя і їхніх родин. Також у США роблять фокус на перенавчанні: понад 60% американських військових опановують нову професію після закінчення служби. Такі підходи в Україні впроваджуватиме і компанія Ріната Ахметова “Метінвест”, зазначили у пресслужбі.

Керівники всіх виробничих активів і керівної компанії “Метінвест” узяли участь у навчальному турі у США із вивчення провідних світових практик із роботи з ветеранами війни. Вибір США зумовлений багаторічною практикою впровадження ветеранських політик на всіх рівнях, а програму було розроблено разом з America’s Warrior Partnership.

Від початку повномасштабного вторгнення у лави сил оборони України мобілізовано більше ніж 9 тис. співробітників “Метінвесту”. Понад 500 ветеранів уже повернулися з війни і стали до роботи. Також група залучає нових співробітників – ветеранів ЗСУ, які раніше не працювали в компанії. Тому побудова ветеранської екосистеми й упровадження найкращих світових практик роботи з колишніми військовими є головним завданням компанії, підкреслили у пресслужбі.

У межах тижневого туру топменеджери компанії познайомилися з ініціативою “Герої створюють Америку”, дізналися про державно-приватне партнерство для подолання дефіциту кваліфікованих кадрів і програму для сімей ветеранів, вивчали практики JP Morgan з інклюзивності під час працевлаштування ветеранів. Учасники туру відвідали сучасний ком’юніті-центр для ветеранів і вивчали досвід роботи з колишніми військовими в компаніях Walmart, CVS Health, Wells Fargo, Peraton, Northrop Grumman.

На завершення навчання керівники “Метінвесту” зустрілися із CEO TGB Strategies Inc., колишнім заступником секретаря міністерства у справах ветеранів США Томасом Боуманом і вивчили підходи до психологічного й ментального відновлення ветеранів від громадських організацій Avalon Action Alliance та Cohen Veterans Network.

У “Метінвесті” зазначили, що екосистема роботи з колишніми військовими в основних аспектах уже схожа на американські практики. Найбільшими напрямами роботи компанії стануть фізична і психологічна реабілітація, ментальне здоров’я та професійне навчання.

“Це був дуже напружений навчальний тур, але вкрай корисний для кожного керівника “Метінвесту”. Залучення досвіду США дало змогу під іншим кутом поглянути на довготривалі потреби й завдання бізнесу з погляду інтеграції ветеранів до цивільного життя і колективів. Глибше зрозуміти їхні потреби й форми самоорганізації. Із цим досвідом ми зможемо вдосконалити наші ветеранські програми з більшим акцентом на перенавчання й адаптацію до мирного життя саме родин ветеранів. Також ми маємо створити всередині компанії екосистему, спрямовану на об’єднання, у якій поруч будуть працювати герої, що повертаються з фронту, і герої виробництва, які продовжували працювати, попри ракетні обстріли”, – розповіла директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом “Метінвесту” Тетяна Петрук.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *