Луценко: Туалет у в’язниці – це просто отвір через перемичку в ногах. Перше, чого ти вчишся, – як туди ходити по черзі і якнайменше дратувати співкамерників

Луценко пробув у Лук’янівському СІЗО два роки
Фото: Дмитро Санін / Gordonua.com

В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону колишній в’язень Лук’янівського СІЗО у Києві, ексгенпрокурор України Юрій Луценко розповів, що таке туалет у в’язниці.

“У ногах – перемичка в один бік, те, що називають тюремне “очко”, або, по-тюремному, “дальняк”. Тобто отвір. Унітази я побачив за два роки. А це – дірка з усіма наслідками. І перше, чого ти навчаєшся у в’язниці, – це що таке “дальняк” і як ходити по черзі”, – сказав він.

Ексгенпрокурор зазначив, що в тюремний туалет “треба сходити так, щоб якнайменше дратувати співкамерників”.

“Відповідно, у нас ніхто не курив, але [вирушаючи за “потребою”] кожен скручує газетку, підпалює – ф-ф-ф – запах горілого паперу перебиває всі інші запахи, і ось це називають “починаєш отюремлюватися”. […] Одна річ, коли вас четверо і одна дірка. А якщо вас 20, а дірка всього одна? А якщо 40? І ось тоді розписано все: хто, коли, і якщо не встиг – то не встиг. І ось що тоді робити – це величезна проблема”, – пояснив Луценко.

Контекст

Луценко у 2005–2006 роках був главою МВС, у 2007–2010 роках – генпрокурором України. Луценка затримали 2010 року й обвинуватили у перевищенні повноважень під час приймання на роботу свого водія, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції й засудили до чотирьох років позбавлення волі. Він просидів у Лук’янівському СІЗО приблизно два роки, а потім ще чотири місяці – у колонії.

Після перемоги Революції гідності вирок Луценку скасували.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *