Комісія із журналістської етики закликала Раду наглядати за розслідуванням атак проти журналістів Ніколова й Бігуса

У КЖЕ назвали останні атаки на Бігуса й Ніколова кампаніями з дискредитації медійників в очах суспільства
Скріншот: Є ПИТАННЯ / YouTube; BIHUS Info / YouTube

Комісія із журналістської етики (КЖЕ) заявила, що обурена випадками тиску на журналістів-розслідувачів Юрія Ніколова й Дениса Бігуса. Організація закликала правоохоронні органи до прозорого розслідування, а парламент – до нагляду за справою, ідеться в заяві від 18 січня.

“Прослуховування, прихована зйомка, непрохані візити за адресою проживання, цькування в соціальних мережах, звинувачення в нібито порушенні законодавства – усе це ми розцінюємо як залякування журналістів-розслідувачів і їхніх команд. Останні атаки на Юрія Ніколова й Дениса Бігуса виглядають як заздалегідь сплановані кампанії з дискредитації медійників в очах суспільства. Метою таких атак є знищення репутації відомих журналістів і провокування недовіри до журналістських розслідувань в Україні”, – ідеться в повідомленні.

У КЖЕ переконані, що наслідком втручання у приватне життя медійників може бути розкриття конфіденційних джерел. Це може становити загрозу для джерел, і в майбутньому ускладнить пошук інформації для всіх журналістів. 

“Розслідувальна журналістика в Україні відіграє значну роль в умовах воєнного стану, закритих реєстрів і обмежених можливостей суспільства проконтролювати дії влади. Комісія із журналістської етики вважає неприпустимим, аби на тлі погроз і тиску журналісти вдавалися до самоцензури й відмовлялися від гострих тем. Тільки притягнення винних до реальної відповідальності зможе зупинити ганебну кампанію із залякування журналістів і знецінення їхньої роботи”, – додали в комісії.  

Також Комісія із журналістської етики нагадала, що гарантом дотримання конституційних прав громадян є президент України, тому вимагає від нього “продемонструвати спроможність захищати демократію і свободу слова”.

Окрім того, КЖЕ закликала правоохоронні органи, зокрема Службу безпеки України, Офіс генерального прокурора, Національну поліцію України, всебічно й незаангажовано розслідувати вказані випадки тиску. 

Контекст

Юрій Ніколов – автор статті про корупцію в Міністерстві оборони, у якій ішлося про закупівлю харчування військовим за завищеними цінами (наприклад, яєць по 17 грн за штуку). 15 січня він розповів, що напередодні невідомі намагалися вдертися в його двері, кричали, щоб він “ішов служити”, й обклеїли двері “папірцями”.

Відео, зняте біля квартири Ніколова, першим опублікував Telegram-канал “Карточный офис”. Його пов’язують з Офісом президента (зокрема з колишнім заступником глави ОП Кирилом Тимошенком), а також із політтехнологами Володимиром Петровим і Сергієм Івановим.

16 січня у мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.іnfo, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де співробітники святкували корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили майже рік.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *