Обмежень не будуть застосовувати до підприємств, які імпортують понад 60% електроенергії від обсягу споживання
Фото: pixabay.com
Кабінет Міністрів України вніс зміни до положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах воєнного стану. Як повідомило Міністерство енергетики, постанову ухвалили 26 листопада.
Документом передбачено, що непобутовим споживачам, які імпортують або самостійно виробляють 60% електроенергії, світла не вимикатимуть (раніше електроенергії не вимикали підприємствам, що імпортують понад 80% електроенергії для своїх потреб).
“Рішення уряду ухвалено з урахуванням збільшення лімітів потужностей для імпорту електричної енергії до України з європейських країн до 2,1 ГВт. Це створить додаткові стимули для залучення більшого обсягу комерційного імпорту електричної енергії, дозволить розвинути власну генерацію електроенергії та забезпечити більшу стійкість енергосистеми в умовах дефіциту”, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив у Telegram, що йдеться про підприємства, у загальному обсязі споживання енергії яких у кожній розрахунковій годині обсяг імпортованої або виробленої електроенергії становить не менше ніж 60%.
Контекст
Російські окупанти почали масовано обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури України восени 2022 року. Навесні 2024-го вони посилили повітряні атаки на енергосистему України. Із травня до 30 липня в Україні були масштабні вимкнення світла. У червні в уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.
Загалом із початку 2024 року “Укренерго” зафіксувала 10 масованих ракетно-дронових атак на українську енергосистему, зазначили в компанії. Останню з них – 17 листопада.
Обсяг втрачених потужностей до початку опалювального сезону відновити не вдасться, і “легкої прогулянки” цієї зими теж не буде, заявляли в “Укренерго”. Водночас міністр енергетики України Герман Галущенко говорив, що Україна має шанс пройти зиму без вимкнень електрики, якщо РФ не завдасть ударів, які критично вплинуть на енергосистему.
Джерело: gordonua.com