Кабмін дозволив студентам віком 18–22 років виїжджати за кордон на стажування

Лісовий пояснив, хто і за яких умов зможе виїхати за кордон на стажування
Фото: Оксен Лісовий / Facebook

Кабінет Міністрів України 2 квітня ухвалив рішення, яке дозволяє студентам-чоловікам віком від 18 до 22 років брати участь у програмах академічної мобільності. Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у Facebook.

Ідеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які навчаються на бакалавраті за денною формою або на магістратурі медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування, пояснив міністр.

Для перетину кордону для навчання на програмах академічної мобільності необхідно мати е-квиток студента, направлення від закладу освіти, засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

“Академічна мобільність – можливість для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання й досвід. Для університетів – це також спосіб зміцнити партнерства з іноземними закладами. Через воєнний стан у програмах академічної мобільності нині беруть участь лише дівчата. І студенти неодноразово зверталися із цим питанням до президента Володимира Зеленського”, – прокоментував Лісовий.

Він назвав програми академічної мобільності “свіжим ковтком повітря” і для студентів, і для університетів. Для того щоб узяти участь, необхідно мати високі бали й виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми, додав міністр.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. Минулого року президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *