Журналіст Лямець: Як можна відрізнити проросійського власника підприємства від проукраїнського? На мою думку, маркером сьогодні є допомога ЗСУ

Сергій Лямець: Спостерігаймо за вилученням майна російських олігархів в Україні
Скріншот: 100% Лямец / YouTube

В Україні вже вилучено багато активів росіян і почали вилучення часток російських олігархів у підприємствах, які мають кілька власників, але важливо знайти критерії, як відрізнити проросійський бізнес від проукраїнського. Про це пише журналіст і блогер Сергій Лямець у колонці для агентства “Українські новини”.

“Одразу виявляється безліч нюансів. У кого забирати і скільки? Як визначити, що російське, а що ні? Як виявити тих, хто добре сховався? І сховалися вони, чи просто так здалося слідчому СБУ/ДБР/ОГП? Ще важливі питання. Чи вилучати частки інших власників? Як бути, якщо частки записані на підставних осіб? Як зрозуміти, хто за Росію, а хто ні? Головне, як не допустити банального рейдерства під прикриттям державної політики? Зараз багато розмов про те, що і як треба націоналізувати. Чи не стоїть за цим процесом банальне бажання скористатися ситуацією, аби отримати контроль над прибутковим бізнесом через АРМА? Чи зрештою просте бажання “обілетити” власників, назвавши їх проросійськими”, – зазначив він.

Лямець звернув увагу на три такі ситуації. Перша – санкції на ігровому ринку, “після яких дивним чином росіяни продовжують працювати”. Друга – виробник “Моршинської”: усі акції компанії заарештовано й передано в управління АРМА, хоча частка належить неросійським власникам і її не мали б вилучати. Третя – ситуація навколо вантажних портів ТІС в Одесі.

“ТІС – це загальний бренд, під яким на території порту Південний працюють кілька абсолютно різних терміналів. Назва в них одна, але вони належать різним людям, і так склалося ще задовго до початку війни. Власник “ТІС-Зерно” й “ТІС-Міндобрива” – Олексій Федоричев. По-перше, його називають російським олігархом, тому що він веде великий бізнес у Росії. По-друге, він ніколи не був громадянином РФ. По-третє, зв’язки із Кремлем – не доведені”, – написав журналіст.

На території того самого порту Південний розташовані термінали, частки в яких належать українцям, додав він.

“Увага, питання: що із цим робити? Може, забрати все майно, яке працює під вивіскою ТІС? Забрати лише частину, і чи вилучати взагалі? Саме такі думки вже багато місяців кружляють у голові деяких силовиків, і не лише силовиків, – зазначив Лямець. – На мою думку, маркером сьогодні є допомога ЗСУ. Важливий не лише сам факт її наявності, а й великі масштаби. Для росіян це завжди проблема, бо за пряму підтримку ЗСУ вони матимуть проблеми в себе вдома. Саме через це вони намагаються підмінити допомогу українській армії певним сурогатом, наприклад, “гуманітарною допомогою” переселенцям. Або намагаються “допомагати трохи”, як у прислів’ї про рибку”.

Журналіст заявив, що не чув про допомогу Федоричева ЗСУ.

“Тим часом “ТІС-Зерно” брав участь у “зерновому коридорі”. Тож гроші Федоричев з України отримував. При цьому він навіть не сидів тихо, як це робили більшість російських олігархів. Федоричев позивається до [президента України] Володимира Зеленського, щоб той зняв із нього санкції”, – написал він.

Лямець вважає, що саме цей критерій має працювати. 

“Якщо знаєте інший – запропонуйте. Звісно, я пропоную пану Олексію публічно заявити про свою підтримку ЗСУ і зробити певні кроки. Можна навіть не спонсорувати дрони, але допомогти гуманітаркою, бо ж усидіти на двох стільцях не вийде. Тоді, звісно, СБУ мала б узяти до уваги цей сміливий крок. А поки що – спостерігаймо за вилученням майна російських олігархів в Україні”, – резюмував журналіст.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *