Графіки вимкнень світла стануть м’якшими – “Укренерго”

“Укренерго” змінить підхід до розподілу лімітів споживання електроенергії
Фото: EPA (архів)

Обмеження електроенергії для українців стануть м’якшими завдяки іншому підходу до лімітів і виходу з ремонту додаткового блоку на АЕС. Про це розповів голова компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький в ефірі токшоу “Української правди” 6 червня.

“Із суботи ми спробуємо трошки поміняти методику розподілу лімітів. Замість того, щоб доводити ліміт у мегаватах до кожної області, ми будемо доводити кількість черг, яку кожна область повинна буде відключити. Кожна область має те споживання, яке можна відключити, окрім критичної інфраструктури, і це споживання розбите на шість рівних частин – черг. Ми спробуємо говорити, що кожна з областей має відключити, наприклад, дві черги або три черги. Це має призвести до більш рівномірного розподілу”, – сказав він.

Окрім того, за словами Кудрицького, найближчим часом – приблизно в ніч із п’ятниці на суботу – вийде в роботу додатковий блок на атомних електростанціях.

“Це дасть нам на два тижні досить приємну приварку до потужності, якою ми володіємо й управляємо в енергосистемі. Тобто графіки не зникнуть, але вони стануть м’якшими по всій Україні”, – сказав він.

Контекст

Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на початку квітня повідомив, що 80% теплової генерації України зруйновано.

У травні в Україні були віялові вимкнення світла. Наприкінці місяця обмежень не застосовували, але з 1 червня їх відновили.

2 червня в “Укренерго” повідомили, що найближчого тижня ситуація в енергосистемі України ускладниться. Причина – ремонт двох енергоблоків електростанцій, а також два нічні обстріли РФ 31 травня й 1 червня, унаслідок чого було пошкоджено кілька теплових і гідроелектростанцій, зазначили в НЕК.

4 червня Шмигаль заявив, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *