Глава МОЗ України розповів про порушення, виявлені під час перевірок ВЛК у Києві, і пообіцяв розібратися з кожною скаргою

Ляшко анонсував перевірки ВЛК 4 березня
Фото: Віктор Ляшко / Facebook

Під час перевірок військово-лікарських комісій (ВЛК) у Києві виявили низку порушень, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко 6 березня в ефірі національного телемарафону, який транслює зокрема “Суспільне”.

За словами Ляшка, деякі ВЛК, зокрема, затягували строки проведення комісій.

“Коли людина приходить на медичний огляд для проходження ВЛК, в електронній системі охорони здоров’я відкривається відповідний медичний запис, який повинен бути закритий. Нормативне регулювання цього закриття – чотири дні. За січень ми мали 83% завершених випадків, за лютий уже маємо 92%. Водночас є регіони, які вибиваються із загальної статистики. Київ – це типовий приклад”, – сказав міністр.

Він стверджує, що однією з головних проблем роботи ВЛК у столиці є те, що медики з комісій перебувають у територіальних центрах комплектування (ТЦК), через що на аналізи людей доводиться скеровувати в інші медичні заклади замість того, щоб повністю закрити “весь комплекс цих досліджень”.

Ляшко також повідомив про інші проблеми з роботою ВЛК, зокрема відсутність електронних черг і роботу комісій неповний робочий день.

“Комісії можуть працювати, наприклад, до 14.00, а потім із якоїсь причини закриваються і не проводять медогляди”, – навів приклад глава МОЗ.

Він пообіцяв розібратися з кожною скаргою, яка надійшла на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я.

Про те, що МОЗ розпочинає перевірку ВЛК у Києві, Ляшко повідомляв 4 березня у Facebook.

“Розпочинаємо перевірку ВЛК у місті Києві. Підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки. Таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які ми отримуємо останнім часом. Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і неоптимізовані маршрути. Із цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей”, – писав міністр.

Контекст

12 вересня 2023 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо перевірки військово-лікарських комісій.

РНБО 30 серпня ініціювала перевірку рішень ВЛК про інвалідність і непридатність до військової служби, які було ухвалено із 24 лютого 2022 року і які можуть бути пов’язані з корупційними порушеннями.

29 жовтня департамент стратегічних розслідувань Нацполіції повідомив на запит hromadske, що Нацполіція за дев’ять місяців 2023 року передала до суду 30 проваджень стосовно службовців і працівників військкоматів, а також голів і членів ВЛК.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *