ДП “Документ” роз’яснило постанову Кабміну України щодо отримання паспортів за кордоном чоловіками призовного віку

Більшість чоловіків призовного віку не зможе отримати паспорт України за кордоном
Фото: depositphotos.com

Громадяни України призовного віку, за деякими винятками, більше не зможуть отримати паспорти за кордоном. Про це йдеться в опублікованому 26 квітня роз’ясненні державного підприємства “Документ” щодо постанови Кабінету Міністрів України №443, яка вносить зміни у процедуру отримання паспортних документів за кордоном для чоловіків віком від 18 до 60 років.

“Чоловіки віком від 18 до 60 років зможуть отримати паспортні документи виключно в органах ДМС на території України, пересилання документів до закордонних філій ДП “Документ” не здійснюватиметься”, – ідеться в повідомленні.

За кордоном отримати документи можуть лише громадяни, які належать до певних категорій, із документами, які це підтверджують. Серед них:

  • люди з інвалідністю;
  • опікуни над особами з інвалідністю;
  • батьки дітей з інвалідністю;
  • особи, які потребують постійного догляду;
  • супровідники важкохворих дітей;
  • особи зі складових сил оборони й безпеки;
  • постраждалі внаслідок воєнної агресії Російської Федерації проти України, які виїхали на лікування за кордон.

Видавання паспортів громадянам, які подали заявки до 25 квітня, відбувається в порядку, що діяв до постанови №443, після усунення технічних несправностей, додали у ДП “Документ”.

Контекст

Видання ZN.UA 23 квітня з посиланням на лист за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги повідомило, що МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово зупинити всі консульські дії для громадян України призовного віку.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив паузу в наданні консульських послуг військовозобов’язаним чоловікам і заявив, що “перебування за кордоном не звільняє від обов’язків перед Батьківщиною”.

У МЗС розповіли, що чоловікам призовного віку надаватимуть консульські послуги в українських дипломатичних установах із 18 травня – з урахуванням нових вимог, які випливають із положень закону про мобілізацію, котрий набуде чинності того дня. Документ передбачає, що після оновлення даних військового обліку в ТЦК громадянин України чоловічої статі віком від 18 до 60 років із дійсними військово-обліковими документами матиме доступ до консульських послуг, згідно із законодавством, у повному обсязі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *