Академік Лібанова: У мене дуже великі побоювання – і не тільки в мене, – що наших мігрантів із Європи не дуже хочуть відпускати

Українців, які поїхали від війни в Європу, буде непросто повернути назад, зокрема тому, що влада країн, котрі приймають, зацікавлена в них, зазначає Лібанова
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Європа зацікавлена в тому, щоб українці, які переїхали після початку повномасштабного російського вторгнення, працювали на економіку тих країн, де опинилися. Про це в інтерв’ю російському журналісту Євгенові Кисельову й українському аналітику-міжнароднику Олександрові Демченку для YouTube-каналу засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова.

Експертка зазначила, що українців, які опинилися в Європі, “по-перше, реально багато”. За її оцінками, за кордон із лютого 2022 року виїхало приблизно 6 млн українців (із них орієнтовно 1,2 млн – у Росію й Білорусь).

Читайте також Академік Лібанова: На підконтрольній Україні території залишилося приблизно 32 млн людей 08:00, 15.04.2024 Публікації

“Але в мене дуже великі побоювання – не тільки в мене, звісно, – що наших мігрантів не дуже хочуть відпускати [назад]”, – заявила Лібанова.

Вона зазначила, що головний мотив – тому що переселенці – “це робочі руки”. Крім того, вважає Лібанова, українські релоканти – “люди дуже освічені”.

“70% наших жінок, які виїхали, мають вищу освіту”, – вказала вона.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст

За даними агентства ООН у справах біженців, у всьому світі зареєстровано 6 486 000 біженців з України, з них у країнах ЄС перебуває майже 6 млн.

Станом на 31 грудня 2023 року статус тимчасового захисту мало в Європейському союзі 4,31 млн громадян, які покинули Україну після повномасштабного російського вторгнення. Найбільше їх у Німеччині (1,25 млн) і Польщі (955 тис.), зазначав Євростат 8 лютого 2024 року.

Національний банк України не очікує повернення значної частини біженців, які виїхали з країни через російську агресію. Про це голова НБУ Андрій Пишний сказав 25 січня. За його словами, прогнози, закладені Нацбанком 2023 року, які передбачали значні потоки тих, хто повертається у країну, не виправдалися. “Навпаки, є певний відтік”, – сказав Пишний.

30 січня 2024 року верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив в інтерв’ю агентству “Укрінформ”, що 60–80% біженців, як і раніше, хочуть повернутися в Україну.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *