“20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар” як найкращий документальний фільм

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота воєнного кореспондента Чернова, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою залишився у блокадному Маріуполі
Фото: suspilne.media

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” номіновано на голлівудську премію “Оскар” у номінації “Найкращий документальний фільм”. Про це оголосили під час прямої трансляції, яку вели 23 січня на YouTube-каналі премії.

У цій номінації також представлено фільми:

  • Bobi Wine: The People’s President;
  • The Eternal Memory;
  • Four Daughters;
  • To Kill a Tiger.

Відео: Oscars / YouTube

18 вересня 2023 року український Оскарівський комітет висунув “20 днів у Маріуполі” на 96-ту премію “Оскар”. У грудні фільм потрапив у шортлист “Оскара” у двох номінаціях – “Найкращий документальний фільм” і “Найкращий міжнародний фільм”.

96-та церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 10 березня 2024 року.

Відео: FRONTLINE PBS | Official / YouTube

 

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка зображає події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.

У січні 2023 року картина виборола “Приз глядацьких симпатій” (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Висвітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнали “Оператором року”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *