Голобуцький: Шок! Київські “екологи” знайшли столітні дерева на Оболонському острові, який штучно насипали 40–50 років тому

Олексій Голобуцький: Не здивуюся, якщо, окрім столітніх дерев, на острові знайдуть люльку козака Мамая або артефакти дохристиянської доби
Фото: Олексій Голобуцький / Facebook

Офіційний висновок Інституту археології НАН України свідчить, що Оболонський острів штучно створили у другій половині ХХ століття, написав політолог Олексій Голобуцький у своєму Telegram.

“Шок! Київські “екологи” знайшли столітні дерева на Оболонському острові, який штучно насипали 40–50 років тому. Легко дурити тих, хто не перевіряє інформацію. Нещодавно “екологи” розродилися “сенсацією”: під час будівництва зони відпочинку на Оболонському острові в Києві було зрубано 200 столітніх дерев. Тобто за логікою “екологів”, дерева, які Леніна бачили, Кличка не пережили. Звучить страшно. Але я, по-перше, киянин, а по-друге – історик за освітою. Пішов шукати джерела”, – написав політолог.

Він наводить офіційний висновок Інституту археології НАН України і стверджує на основі опублікованих документів, що комплексний аналіз письмових і картографічних джерел вказує на штучне створення Оболонського острова лише у другій половині ХХ ст.

“Його насипали в 1970–1980-х роках. За підсумками проведення археологічних науково-рятівних робіт 2023 року встановлено штучне підвищення рівня острову під час забудови Оболонського масиву в 1970–1980-х роках. У стратиграфічних шурфах археологічні матеріали не виявлені, культурні шари чи об’єкти не зафіксовані. Тобто “столітні дерева” існують лише в голові в тих, хто накидує на вентилятор”, – заявив Голобуцький.

Він підкреслив, що “брехня викривається просто, якщо трохи подумати й пошукати матеріали”.

“Проте я не здивуюся, якщо за деякий час, окрім столітніх дерев, на острові знайдуть люльку козака Мамая або артефакти дохристиянської доби”, – резюмував політолог.

Контекст

Про те, що на Оболонському острові в Києві зрубали “приблизно 200 вікових дерев і приблизно 1 тис. кущів”, заявив 9 червня у своєму Facebook Київський еколого-культурний центр.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *