На Оболонському острові столітніх рослин не могло бути, а замість знесених аварійних висадили уп’ятеро більше – гендиректор КП “Плесо”

24 травня в Києві відкрили новий пішохідно-велосипедний міст через південну протоку між Дніпром і затокою Оболонь
Фото: 24tv.ua

Відповідно до висновків Інституту археології НАНУ, на Оболонському острові не виявлено культурного шару, оскільки цей острів є штучним, його створили лише 40 років тому намиванням. Усі заходи з озеленення проводили на основі актів обстеження й висновків оцінювання впливу на довкілля. Про це повідомив в ефірі телеканала “Україна 24/7” генеральний директор КП “Плесо” Вячеслав Савицький.

“Рівно рік тому, у червні минулого року, також була інформація від активістів, екологів, що нібито на острові Оболонський знайдено археологічні артефакти й нібито всі роботи мають бути зупинені. Щоб з’ясувати історичну й культурну цінність цієї ділянки, “Плесо” уклало договір з Інститутом археології Національної академії наук про виконання археологічних досліджень. І отримало висновок, що ніякого культурного шару там немає. Згідно з дослідженнями, острів був створений у 1970–1980-х роках, коли розвивався Оболонський масив, шляхом намиву, підняття його рівня. Він штучного походження, тож ніяких цінних шарів чи об’єктів там немає”, – сказав він.

Савицький зазначив, що через недавнє і штучне походження острова на ньому не могло бути цінних дерев.

“У нас є офіційні висновки Інституту археології НАНУ, ми їх робили для спростування чуток про наявність там артефактів. І я кажу: які вікові дерева, коли намив цього острова здійснювався в 70–80-х роках?” – заявив керівник.

Він підкреслив, що всі роботи з озеленення на Оболонському острові виконували згідно з експертними висновками й актами обстеження.

“Коли починалися роботи, на основі актів обстеження зелених насаджень були видалені сухостій та аварійні дерева. Це все задокументовано. Також до початку планових робіт ми пройшли процедуру отримання висновку ОВД – “оцінка впливу на довкілля”. У якій передбачена та діяльність, яка була здійснена відповідно до нашого договору з підрядною організацією. Тому запевняю, що всі відповідні документи були отримані й усі вимоги щодо дотримання санітарних норм виконані на 100%”, – додав Савицький.

Гендиректор “Плесо” зазначив, що під час реконструкції парку там висадили уп’ятеро більше дерев, ніж було видалено.

“Аварійна рубка сухостою та аварійних дерев була у співвідношенні 1:4 або 1:5 до тих, які зараз там є. Тобто на один видалений сухостій ми бачимо п’ять нових дерев на острові. Причому якщо по акту обстеження прибиралась одна аварійна тополя, то зараз ми бачимо там клени, берези, ялинки та інші хвойні дерева”, – сказав він.

Контекст

У переддень Дня Києва, 24 травня, в Оболонському районі Києва відкрили новий пішохідно-велосипедний міст через південну протоку між Дніпром і затокою Оболонь, з’єднуючи Оболонський острів із набережною й парком “Наталка”.

Про те, що на Оболонському острові в Києві зрубали “приблизно 200 вікових дерев і приблизно 1 тис. кущів”, заявив 9 червня у своєму Facebook Київський еколого-культурний центр.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *