Спосіб, який допоможе позбутися зайвих кілограмів не виходячи з ванної

Коли ми говоримо про схуднення, то найчастіше маємо на увазі дотримання дієти, заняття спортом або зміна способу життя. Але є і ще кілька дієвих способів прискорити процес спалення калорій. Один з них — крижані ванни, які допоможуть вам позбавитися від зайвих кілограмів і поліпшити м'язову форму. Процес впливу холодних температур на поведінку організму і гормонів вивчається давно, тому існує кілька доказів того, що лід все ж сприятливо впливає на наш організм, прискорює метаболізм і зміцнює здоров'я, інформує Ukr.Media.

Існують два типи жирових тканин: біла і бура. Біла тканина накопичує і запасає енергію, цей жир найчастіше відкладається в зоні талії і стегон. Бурий жир розташований в області шиї і ключиці, плечей і верхньої частини спини, він метаболічно активний і може спалювати білу жирову тканину, що в слідстві веде до зменшення ваги. Природний спосіб "активувати" бурий жир — опинитися на холоді, після чого ця жирова тканина і почне зігрівати організм.

Так крижані ванни і холодний душ активізують бурий жир, виділяються наступні гормони: ген FNDC5 (ірисин, який виділяється м'язами під час фізичних навантажень) і ген FGF21 (гормон «ласунів»).

Перетворення бурового жиру в білий також збільшує толерантність організму до глюкози, що допомагає запобігти діабету. Тому крижані ванни допоможуть впоратися і з хворобами, які слідують за ожирінням.

Холодні процедури збільшують рівень тестостерону, одного з головних гормонів, що сприяють спалюванню жиру і нарощуванню м'язів. Саме тому багато тренерів включають водні процедури в розпорядок спортсменів. Ще кілька позитивних наслідків: збільшення м'язової маси тіла, знеболювання і тонізація м'язів.

Один із способів — приймати крижані ванни тричі на тиждень. Варто висипати 9 кілограмів льоду в ванну з водою і лягти в неї на 10 хвилин. Організм постарається повернутися до стандартної і комфортної температури тіла, зігрітися, тому процес метаболізму прискориться, рівно як і спалення зайвих калорій.

Дослідження показують, що 10-15 хвилин в крижаній ванні надають той же ефект, як і годинне фізичне навантаження. У цей час тіло створює крихітні м'язові скорочення для створення кінетичної енергії, яка перетворюється в теплову.

Про всяк випадок приготуйте дві невеликі пляшки — з гарячою і холодною водою. Якщо ви відчуєте, що лід занадто швидко тане у воді або ж ви занадто переохолодилися, то поступово доливайте потрібну кількість води. Оптимальна температура для холодних ванн — 20 градусів за Цельсієм, але крім показника на градуснику прислухайтеся і до поведінки організму. Намагайтеся стежити за диханням, чим спокійніше і розміреніше ви дихаєте, тим простіше зможете управляти тілом і в підсумку розслабитеся.

Це завдання може здатися непростим, але з кожним разом ваше тіло буде все швидше звикати до холоду. Почати можна з контрастного душу і поступово привчити організм до перепаду температур, щоб уникнути сильного стресу. Приймаючи душ, спробуйте поступово класти невеликі мішечки з льодом в область шиї на кілька хвилин.

Крім, схуднення такі процедури — відмінний спосіб загартовування, який зміцнить ваш імунітет, поліпшить сон, збільшить кровотік і допоможе м'язам відновитися.

Але з крижаними ваннами все ж не варто перестаратися: перед початком процедур обов'язково зверніться до лікаря, щоб дізнатися, чи є у вас протипоказання, а також зверніть увагу на сигнали, які організм буде вам посилати після перших процедур.

Пам'ятайте, що гіпотермія — один з ключових ризиків, переохолодження уповільнює людські рефлекси, викликає м'язову слабкість і втому. Тривале прийняття холодних ванн (більше, ніж 20 хвилин) припиняє звичну роботу серця і призводить до серцевої недостатності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *