Прості поради, які допоможуть навчитися дихати правильно під час силових тренувань

Якщо під час важких фізичних навантажень ви дихаєте поверхово й уривчасто, через нестачу кисню ви швидко виб'єтеся з сил і будете відчувати себе погано: різко підійметься тиск і закрутиться голова, інформує Ukr.Media.

Продовжувати займатися в такому стані важко, та й навряд чи вам цього захочеться.

Тому під час силового тренування дуже важливо дихати глибоко і спокійно, щоб отримати максимальний ефект від занять і не знепритомніти.

Прості поради, як не допустити такого під час занять.

Не затримуйте дихання

Деякі важкоатлети застосовують спеціальну техніку затримки дихання, щоб підняти велику вагу. Але без достатнього досвіду застосовувати її не варто, особливо якщо ви не збираєтеся бити рекорди або тягати за собою вагони. Дихайте глибоко і повільно, зосереджуйтеся на вдиху і видиху, ну хоча б на початку. Потім ви звикнете до правильного дихання і вам не доведеться думати про нього постійно.

Вдих на розслабленні, видих на зусиллі

Коли ви щойно взяли в руки штангу або гантелі і просто затиснути їх, робіть вдих, а потім, коли почнете виконувати найважчу частину вправи (наприклад, опускатися в присід), і ваші м'язи будуть максимально напружені, видихайте. Це допоможе знизити навантаження на хребет і серце.

Використовуйте діафрагму

Діафрагмальне дихання (вдих і видих з допомогою живота, а не грудей) забезпечує організм великою кількістю кисню, ніж грудне. Правда, до такої техніки потрібно звикнути, тому перший час доведеться тримати в голові думка про те, що краще дихати, задіюючи діафрагму.

Вдихайте через ніс

Так ви будете вдихати менше всякого пилу та бактерій і зможете уникнути почастішання дихання і, як наслідок, скорочення припливу кисню. Видихати можна як вам зручно, головне робити видих вчасно, щоб не відбувалася затримка дихання.

Дотримуйтеся простих правил і ваше тренування пройде з користю для організму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *