Продукти, які допоможуть швидко відновити сили після важкого тренування

Харчування — важлива частина процесу відновлення після силових навантажень, тому, навіть якщо ви худнете, не варто нехтувати хоча б легким перекусом протягом 30-45 хвилин після фізичних навантажень, інформує Ukr.Media.

У цей період відкривається «вуглеводне вікно», під час якого можна (і потрібно) їсти вуглеводи, щоб захистити м'язи від пошкоджень і поповнити запас глікогену.

Ось кілька продуктів, які допоможуть вам швидко відновитися після важкого тренування і закрити «вуглеводне вікно».

Банани

Банани — ідеальні фрукти для спортсменів. В них багато вуглеводів і корисних речовин, які допомагають надовго зарядитися енергією і бадьорістю, вони ситні, їх зручно брати з собою і можна з'їсти прямо по дорозі з тренажерного залу.

Гейнер

Це харчова добавка у вигляді порошку для спортсменів. Зазвичай продається в магазинах спортивного харчування. В основному гейнер містить швидкі вуглеводи, але також в ньому є білок і можуть бути додані вітаміни або креатин. Гейнер — один з найкращих способів закрити «вуглеводне вікно» і швидко відновити сили після тренування. Необхідно лише розрахувати свою норму порошку і розвести його з водою або молоком.

Горіхи і сухофрукти

Ще один відмінний варіант для швидкого перекусу після тренування — суміш сухофруктів і горіхів. Вони надовго насичують і забезпечують енергією. Але не забувайте про високу калорійність горіхів і не їжте їх забагато.

Злакові батончики

Попри те, що солодкі батончики зі злаків, сухофруктів і горіхів лише умовно вважаються корисним продуктом через великий вміст цукру, для перекусу після тренування вони підходять ідеально. Їх так само, як і банани, дуже легко і зручно взяти з собою і швидко з'їсти по дорозі. Це особливо важливо, якщо після тренування вам потрібно бігти по інших справах.

Апельсиновий сік

Найкраще випити свіжовичавлений апельсиновий сік, в спортивних клубах його можна придбати в барі. Сік допоможе не лише швидко заповнити енергетичні запаси, але і стабілізує кров'яний тиск, поліпшить приплив кисню до мозку завдяки високому вмісту калію. Тому якщо після фізичних навантажень у вас виникли проблеми з тиском, і ви відчуваєте себе погано, випийте склянку апельсинового соку і трохи посидьте, перш ніж піти із залу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *