Підступні продукти, через які ви набираєте зайву вагу — забудьте про них негайно

Лікарі б'ють на сполох — є всі передумови до того, що незабаром люди зіткнуться з проблемою ожиріння. Згідно з даними статистики, близько 60% людей по всьому світу вже мають надлишкову масу тіла і приблизно чверть — страждає ожирінням, інформує Ukr.Media.

За останні два роки багато хто перейшов на віддалений формат роботи, знизився рівень фізичної активності. Літні люди фактично перестали виходити з дому, присвячуючи вільний час знаходженню біля телевізора.

Не можна також недооцінювати рівень стресу, який відчувають дуже багато людей. В результаті стресу виникає компульсивне переїдання, тобто люди починають їсти більше на нервовому ґрунті. Тривалий стрес до того ж здатний змінити гормональний фон. Стрес провокує викид кортизолу, який веде до набору вісцерального жиру, що утворюється навколо внутрішніх органів.

Буде великою помилкою вважати ожиріння тільки естетичною проблемою. Ожиріння є справжньою хворобою. Додаткова складність в тому, що ожиріння провокує розвиток і ускладнення перебігу багатьох хронічних захворювань, наприклад, серцево-судинних патологій, гормональних порушень, онкології. Люди з ожирінням набагато складніше переносять перебіг вірусних захворювань.

Число пацієнтів зі скаргами на зайву вагу зростає. Багато хто говорить, що набрали її буквально недавно. Причому проблеми надходять від тих, хто раніше не мав проблем із зайвою вагою.

Позбутися від зайвих кілограмів швидко вдається далеко не всім. Наприклад, лікувати ожиріння, яке відноситься до розладів харчової поведінки, доведеться у кількох фахівців — дієтолога, ендокринолога, кардіолога, сомнолога, гастроентеролога, гінеколога і психіатра.

Головну проблему лікарі бачать в невисокому фізичному навантаженні, нестачі нічного сну і, звичайно, неправильному харчуванні.

Далеко не всім очевидна причина набору ваги — це перекушування. Йдеться не завжди про солодощі, якими люди звикли перекушувати, наприклад, під час роботи за комп'ютером. Перекушування в цілому не корисні. Будь-який перекус підвищить рівень інсуліну і глюкози в крові. При постійних перекусах протягом дня, інсулін хронічно триматися в крові на високому рівні.

З'являється інсулінорезистентність, а це вже провокує розвиток цукрового діабету. Хвороба, як відомо, пов'язана із зайвою вагою. Правильний інтервал між прийманням їжі — від 4 годин, в середньому 4-6 годин. При певній генетиці ми рекомендуємо зберігати перерву між прийманнями їжі до 7 годин.

Відсутність культури раціональної харчової поведінки в сім'ї теж веде до набору зайвої ваги. Замість солодких, дитині вдома завжди повинні бути доступні несолодкі фрукти, а також овочі. З огляду на, те що проблема ожиріння стоїть зараз дуже гостро, причому навіть серед дітей молодшого віку, в кожній родині потрібно починати культивувати принципи раціонального харчової поведінки якомога раніше.

Продукти, через які ви набираєте зайву вагу

Випічка та солодощі

Зловживання простими вуглеводами стоїть на першому місці серед причин, що провокують набір зайвої ваги. Надлишок вуглеводів веде до того, що мітохондрії починають переходити на інший тип обміну речовин. Це означає, що в тканинах розвивається хронічне запалення, знижується надходження кисню і поживних речовин. Клітини на цьому тлі старіють. Мало того, що прискорюється в цілому старіння організму. Також доведено, що зловживання продуктами з простими вуглеводами знижує імунітет організму на найближчі 5-6 годин.

Сир

У розумних межах сир є джерелом білка і кальцію. А ось часте вживання сиру може сприяти набору зайвої ваги. Причиною тому є лактоза, яка міститься у всіх молочних продуктах і є простим вуглеводом.

Твердий сир також містить багато кальцію і білка, але зловживання цим продуктом відіб'ється на фігурі. У твердому сирі міститься до 40% жиру і близько 300-400 калорій на 100 г. Краще замінити сир, наприклад, на бринзу. З віком молочні продукти краще зовсім прибрати з раціону або скоротити їх споживання. Йдеться не тільки про сир, а й молоко.

Фрукти

Проблема полягає у великому вмісті фруктози у фруктах. По суті це цукор, який швидше переробляється в організмі в жир. У великих кількостях фруктоза порушує чутливість мозку до лептину, а резистентність мозку до лептину є головною причиною ожиріння. Жирових запасів, які виробляють лептин, багато, але мозок їх не бачить і прагне поповнити. Крім того, високий вміст фруктози може призвести до підвищення інсулінового навантаження на організм і закислення.

Кава

Користь чорної кави давно доведена. З вітамінів в напої присутній В1 і В2, Е і РР. Мінеральний комплекс представлений залізом, кальцієм і магнієм, фосфором, калієм і натрієм. Кофеїн стимулює нервову систему, що сприяє поліпшенню пам'яті, творчому і асоціативному мисленню, концентрації уваги. Напій також прискорює процеси обміну речовин в організмі, приводячи до схуднення. Зворотний ефект відбувається, коли ми зловживаємо сиропом, цукром, жирними вершками. Калорійність кави в такій подачі може досягати 300-400 калорій, що приблизно можна порівняти з порцією пасти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *