Фрази, які не варто говорити людині, яка збирається схуднути

Проблема зайвої ваги актуальна для багатьох людей. Тому не дивно, коли люди приймають рішення позбутися зайвих кілограмів, розповіли психологи, інформує Ukr.Media.

Але, далеко не всі готові підтримати людину, яка худне, і починають вимовляти 8 фраз, які можуть образити або зіпсувати мотивацію.

Навіщо тобі худнути

Це одне з найдурніших питань, яке більшість людей чують постійно. Може здатися, що йдеться про комплімент. А хіба це так?

Людина із зайвою вагою прекрасно розуміє свої проблеми, рішення худнути не виникає з нічого. Схожі фрази завжди здаються безглуздими, і вони викликають негатив.

Скільки ти вже скинула

Схуднення у всіх відбувається з різною швидкістю. Також не варто забувати про різницю у вазі. Простий приклад: якщо у дівчини 60 кг, їй складно скинути за місяць навіть 2 кг при інтенсивній дієті, і зовсім інша історія, коли вага становить 75 кг.

Таке питання також є інтимним, адже далеко не всі готові ділитися потребами і вказувати на деталі.

А яку вагу ти хочеш

Питання здається логічним, і співрозмовник просто намагається підтримати тему для розмови. Але, важливо розуміти відмінності між власними бажаннями і цілями іншої людини. Важливо зрозуміти простий факт: при однаковій вазі люди можуть виглядати по-різному.

Наприклад, хтось при 60 кг має явні недоліки, а інша навіть при 65 кг виглядатиме ідеально. Бажання мало чого мають спільного з реальністю.

Ти знову намагаєшся схуднути

Невдалі спроби схуднення є практично у всіх. Можна зустріти навіть приклади, коли жінки все життя худнуть і не домагаються ніяких результатів.

Який сенс вказувати людині на її невдачу? Вимовляючи таку фразу, можна образити і виділити явні проблеми в зовнішності.

А так набагато краще

На перший погляд може здатися, що йдеться про комплімент. А як людина виглядала до схуднення? Можуть виникнути не зовсім приємні асоціації. У кожної людини є комплекси, які подібним виразом можна тільки посилити.

Також не варто забувати про те, що результати схуднення можуть бути не завжди значними, відповідно комплімент може запросто перетворитися на образу.

А ти їсти менше не пробувала

Цю фразу чує багато людей. Яка відповідь має прозвучати? Можна зустріти чимало прикладів, коли люди із зайвою вагою їдять мало і стежать за своїм раціоном, але це їм зовсім не допомагає.

Відповідно така фраза завжди викликає агресію і показує неповагу.

Ти все робиш неправильно, треба ось так…

Коли людина довгий час сидить на дієті, вона пробує безліч різних методик.

Тому будь-які поради або критика завжди викликають питання і явну злість. Не слід давати поради або критикувати, якщо про це ніхто не просить.

Да ладно, один шматочок — це не страшно

Як можна проявляти силу волу, коли тебе зовсім не підтримують? Кожен опинявся в ситуації, коли він скидає вагу, а йому пропонують невеликий шматок торта або шкідливу їжу.

В результаті людина опиняється в безглуздій ситуації, коли її потрібно дати рішучу відмову або з'їсти шматок, щоб нікого не образити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *