Як зазвичай дівчата хваляться своїми результатами в схудненні: "Я скинула два кілограми! Я влізла в джинси!". Саме до цього прагнула і наша героїня. Вона наполегливо бігала підтюпцем, відвідувала групові заняття і так звані "силові тренування", інформує Ukr.Media.
Не подумайте тільки що це були нормальні силові тренування, на 8-12 повторень, з базовими вправами і підвищенням робочих ваг! Це були групові "силові заняття" де в кімнату одразу набивалися по 20 дівчат з гантелями по 1-2 кг максимум і вони дружно починали виконувати базові вправи за тренером, роблячи десятки і навіть сотні повторень до повного "упаду".
Силові тренування для дівчат
Звісно піт лився струмком, а навантаження отримували тільки небагато м'язових волокон. Більша частина наших м'язових волокон рекрутується при роботі з вагою 80% від максимальної, при 60% вже менше, при 30% зовсім мало, а у дівчат вага становила, мабуть, 2-5% від максимальної, тобто м'язи вони фактично не тренували, в основному завзяті "спортсменки" тільки потіли і пихтіли, активно спалюючи калорії разом з м'язовими клітинами.
"Чому ж фізична активність спалює м'язи"? — запитаєте ви.
Якраз навпаки, помірна фізична активність благотворно впливає на збереження м'язів, наприклад у період схуднення. Півгодинна прогулянка пішки точно нічому не заважає.
Тепер розглянемо ситуацію, коли ваш організм людини знаходиться в режимі дефіциту калорій. Наша героїня дуже хотіла схуднути — вона мало їла і багато рухалась. В результаті її тіло отримувало менше енергії ніж витрачалось. Такий режим є аварійним, рівень кортизолу в крові починає підвищуватися, рівень інсуліну знижується. Організму дівчини потрібно терміново отримати енергію для підтримки своєї життєдіяльності!
Коли перед нашим тілом стоїть вибір що пустити в топку — жир чи м'язи, воно буде адаптуватися під умови харчування і навантажень, які забезпечать людині в такому екстремальному режимі виживання в даний період часу.
В цей момент працює вкрай простий закон: організм не вважає м'язову масу життєво важливим ресурсом, якщо вона ніяк не задіяна в щоденному процесі роботи (полювання, робота, виживання).
Як це науково підтверджується? Щонайменше дослідженнями на людях що тренували різні м'язові групи на повному голоді. М'язові групи які піддавалися важкому навантаженню (три повторення з максимально можливою вагою в підході) майже не змінили свою структуру за час тритижневого голодування.
Інші ж м'язи просто "згорали", організм не вважав ці м'язи важливими для збереження, і просто використовував їх як джерело білка для свого "годування". Причому ходьба або біг ніяк не допомогли зберегти м'язи ніг, саме з причини рекрутування — легке навантаження задіює тільки малу частину м'язових волокон, решта бездіють.
"Результат вразив навіть чоловіка".
У дівчини якраз була свідома подружка, яка навіть на суворій дієті балувала свої сідничні м'язи присіданнями з важкою гирею. Якось раз вони зустрілися і героїня похвалилася що добре "схудла" і "влізла в джинси". Подружка не розділила її ентузіазм. Форма жінки без силових тренувань виглядала не найкращим чином.
Подружка одразу озвучила свої сумніви:
- Немає жодного сенсу влізати в джинси, якщо ти це зробила ціною згорілих м'язів.
- Плоскі і обвислі сідничні м'язи в джинсах, виглядають жалюгідно і навіть ганебно.
- Сідничні м'язи повинні бути у відмінному тонусі, як горішки, щоб на них можна було навіть кружку з водою поставити!
- Яка різниця яка маса на твоїх підлогових вагах, якщо ти виглядаєш обвислою, а твої м'язи не в тонусі?
- Мета правильного схуднення — красиве і здорове тіло, а не замучена анорексична "тушка" з обвислими як ганчірки формами.
На щастя подружці вдалося переконати дівчину, згодом вона навіть захопилася "качалочкою"! Через кілька років знайшла собі тренера з яким довго тренувалася і навіть досягла високого рівня.
Тільки от чи всі дівчата усвідомлюють, що мета тренувань це не "схуднення" за будь-яку ціну?
Джерело: ukr.media