Чому варто почати займатися танцями

Танці мають таку ж давню історію, як і саме людство. Століттями вони використовувалися як важлива частина церемоній, ритуалів і розваг, інформує Ukr.Media.

Сучасна медицина дуже прихильно ставиться до танців. І для цього є кілька вагомих причин. По-перше, це фізична активність, якої дуже не вистачає у повсякденному житті сучасній людині. По-друге, завдяки різноманітності танцювальних жанрів, кожен може обрати для себе той вид, який подобається саме йому. Як відомо, набагато більшу користь для здоров'я приносить те заняття, яке людині до душі. По-третє, танець, задіює безліч м'язів і ділянок мозку, на відміну від відносно одноманітних пробіжок або силових тренувань у спортзалі. І по-четверте, танці — це гарний спосіб познайомитися з новими людьми. Дослідження говорять, що соціальні взаємодії відіграють дуже важливу роль у підтриманні здоров'я.

У 2019 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я був опублікований документ, у якому були зібрані свідчення безсумнівного впливу мистецтва на фізичне і психічне здоров'я людини. Зараз ми розглянемо кілька найцікавіших фактів.

У чому полягає користь танців для здоров'я людей

Танці корисні для серцево-судинної системи

Італійське дослідження показало, що люди з захворюваннями серця, які почали займатися вальсом, значно поліпшили здоров'я свого серця, дихання і якість життя порівняно з тими, хто їздив на велосипеді або бігав на біговій доріжці.

Танці допомагають схуднути

Ожиріння — це одна з найгостріших проблем сучасності. За останні 40 років кількість людей, які страждають на ожиріння, зросла втричі. Дослідження, опубліковане у Journal of Physiological Anthropology, показало, що енергійні танці також ефективні у зниженні маси тіла, як біг або заняття у тренажерному залі.

Танці знижують депресію

Депресія — один з найпоширеніших психічних розладів у XXI столітті. Через неї страждає кожна десята людина, яка є старшою за 40 років, дві третини з них — жінки, а серед осіб, які старші за 65 років, депресія зустрічається втричі частіше. Було виявлено, що веселі групові танці покращують настрій у людей з депресією.

Танці знижують стрес

Хронічний стрес — це бич сучасного світу. Він призводить до багатьох захворювань — хвороб серця, ожиріння і цукрового діабету. Доведено, що танець з партнером і веселий музичний супровід можуть значно знизити стрес.

Танці покращують пам'ять

Танці можуть зміцнити вашу пам'ять і запобігти розвитку деменції у міру старішання. Наука говорить, що танець може запобігти змінам у гіпокампі — ділянці мозку, відповідальній за пам'ять. Гіпокамп з віком часто зменшується у об'ємі, що може призвести до порушень пам'яті і деменції.

Танці покращують рівновагу

Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Aging and Physical Activity, з'ясувалося, що танці можуть поліпшити рівновагу у літніх людей. Танці вимагають великої кількості швидких рухів і підтримання гарної постави, і цим допомагають краще контролювати своє тіло.

Танці збільшують енергію

Щотижнева танцювальна програма поліпшила фізичну працездатність і підвищила рівень енергії у дорослих.

Танці допомагають знайти нових друзів

Танцювальний клас — ідеальне місце, щоб знайти нових друзів. Підтримання соціальних відносин настільки ж важливе для здоров'я, як і правильне харчування і фізична активність. Соціальна активність призводить до посилення почуття щастя, зниження рівня стресу і зміцнення імунної системи.

Звичайно, як і у всьому у житті, потрібна розумна міра. Зверніться до лікаря для консультації, якщо у вас є хронічні захворювання, зайва вага і вам понад 50 років перед тим, як ви запишетеся на танці. Він підкаже вам, що потрібно робити, а чого слід уникати у вашому випадку.

Як поводитися у танцювальному залі

Існує кілька універсальних правил поведінки у танцювальному залі:

 • Одягайте багатошаровий одяг, який можна знімати у міру розігріву тіла.
 • Зробіть невелику розминку перед танцювальною сесією.
 • Пийте більше води до, під час і після тренування.
 • Не намагайтеся зробити усе й одразу, особливо якщо ви новачок.
 • Одягайте професійне взуття, що відповідає стилю танцю.
 • Не бійтеся здатися незграбними перед іншими людьми.
 • Танці можуть бути способом зміцнення здоров'я для людей різного віку, форм і розмірів. Тому надягайте пуанти, чешки, бальні туфлі або черевики для степу і рухайтеся вперед — до власного здоров'я!

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *